آکاایران: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها در دستگاه های دولتی

آیا وزارت ورزش به انقلاب ورزشی تن می دهد؟!/ ۲۱ رییس فدراسیون ورزشی باید میز خود را تحویل دهند

آکاایران: آیا وزارت ورزش به انقلاب ورزشی تن می دهد؟!/ 21 رییس فدراسیون ورزشی باید میز خود را تحویل دهند

آبان سال ۹۵مسعود سلطانی فر، کار خودش را در رأس ورزش کشور آغاز کرد. حضور او در وزارت ورزش با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است و به نظر می رسد در آستانه دو سالگی وزارت سلطانی فر، این فراز و نشیب ها بیشتر خواهند شد چون با اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها در دستگاه های دولتی، ۲۱ رییس فدراسیون ورزشی در ایران باید میز خودشان را به مدیران جوان بدهند و این یعنی در حدود نیمی از دستگاه ورزش ایران دچار تغییر وتحول خواهد شد.

 

بر اساس تبصره یک ماده واحده این طرح به کارگیری بازنشستگان در سمت های روسای سه قوه، معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس، نمایندگان مجلس، وزرا، اعضای شورای نگهبان و معاونان رییس جمهور منع شده و در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ۸۶ و همچنین به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا فقط در دستگاه متبوع خود مجاز است.

 

با اجرایی شدن این قانون می توان گفت انقلاب بزرگی در ورزش ایران به وجود خواهد آمد و فدراسیون های مهمی که حتی برخی از آن ها همواره در میادین بین المللی مدال آور و افتخار آفرین بوده اند، باید سیستم مدیریتی جدیدی را تجربه کنند مگر اینکه مانند اتفاقی که برای شجاعی، رییس فدراسیون تیر و کمان رخ داد، برای این ۲۰ نفر نیز تکرار شود و در مدت زمان باقی مانده تا پایان کار دولت روحانی، اجرای این قانون و برکناری روسای بازنشسته در ورزش کشور با کش و قوس های زیادی همراه شود و در نهایت تمام یا برخی از این روسا تا سال۱۴۰۰ به کار خودشان ادامه دهند! اما اگر این قانون در سال جاری اجرا شود، می توان گفت زلزله ای در ورزش کشور به وجود خواهد آمد. فدراسیون هایی که سال هاست با یک شیوه و تفکر ثابت به کار و فعالت خودشان ادامه داده اند، به یک باره با تغییر سیستم و روش مواجه می شوند.

 

باید توجه داشت که این تحولات در دوره ای رخ خواهند داد که به بازی های المپیک منتهی می شود؛ بنابراین می توان پیش بینی کرد که وزارت ورزش تمایلی به این تغییرات نداشته باشد. از طرفی تعدادی از این روسا ممکن است شامل قانون نوین نشوند. درست است که تمام آن ها بازنشسته هستند اما برای برخی از آن ها راه هایی وجود دارد که شامل این قانون نشوند. به عنوان مثال باقرزاده و شعبانی بهار، عضو هیات علمی دانشگاه هستند و باید دید آن ها به فدراسیون مامور شده اند یا خیر؟ یا برخی روسای فدراسیون ها مدرک بالاتر از کارشناسی ارشد دارند که باید با قانون ۳۵ سال بازنشسته شوند. برخی از آن ها نیز در زمان سازمان تربیت بدنی در مرکز آموزش مدرک گرفته و آن را معادل سازی کرده اند؛ بنابراین ممکن است مشکل بازنشستگی آن ها نیز حل شود.

 

۱-اتومبیلرانی به ریاست محمود صیدانلو

۲-اسکواش به ریاست مسعود سلیمانی

۳-اسکی به ریاست عبدی افتخاری

۴-انجمن های ورزشی به ریاست غلامعلی علیپور

۵-پرورش اندام به ریاست ناصر پورعلی فرد

۶-تکواندو به ریاست سیدمحمد پولادگر

۷-تیروکمان به ریاست غلامرضا شعبانی بهار

۸-جودو به ریاست محمد درخشان

۹-چوگان به ریاست حجت ا... دهخدایی

۱۰-سه گانه به ریاست محمدعلی صبور

 

۱۱-شمشیربازی به ریاست فضل ا... باقرزاده

۱۲- قایقرانی به ریاست غلامرضا امینی

۱۳-کاراته به ریاست محمدصادق فرجی

۱۴-گلف به ریاست بهروز منتقمی

۱۵-ناشنوایان به ریاست مصطفی کریمی

۱۶-هاکی به ریاست بهرام شفیع

۱۷-همگانی به ریاست علی مجدآرا

۱۸-والیبال به ریاست احمد ضیایی

۱۹-وزنه برداری به ریاست علی مرادی

۲۰-هندبال به ریاست علیرضا رحیمی

۲۱-فوتبال به ریاست مهدی تاج

 

 

ghanoo​ndaily.‎​ir
.

منبع : sarpoosh.com