آکاایران: کد خبر: 1540736/47 زمان: 09:58   1397/05/03 بازدید: 1

نهمین شروع پرسپولیس با یک مربی خارجی

لیگ هجدهم در حالی از فردا آغاز می شود که پرسپولیسی ها در شروع فصل برای نهمین بار یک مربی خارجی را روی نیمکت خود می بینند.

به گزارش آکاایران: به گزارش "ورزش سه"، نخستین مربی خارجی پرسپولیس در لیگ برتر وینگو بگوویچ کروات بود. کسی که در هفته های نخست پرسپولیسِ طوفانی را به معرض نمایش گذاشت اما تیمِ پرستاره او در ادامه فصل با مشکلاتی روبرو شد و در نهایت هم لیگ برای پرسپولیس با رده سومی و اختلاف سه امتیازی با تیم قهرمان به پایان رسید.

 

فصل بعد راینر زوبل آلمانی به نیمکت سرخ ها رسید اما او هم نتوانست کشتی متلاطم پرسپولیس را به آرامش برساند و پرسپولیس با زوبلِ 300 هزار دلاری در جایگاه پنجم ایستاد تا بدترین رتبه اش در دو دهه اخیر را رقم بزند.

 

پس از زوبل نوبت دنیزلی بود که در لیگ ششم سرمربی پرسپولیس شود. این مربی ترک تبار تیم قدرتمندی ساخت که نمایش های دلپذیری را ارائه می کرد. پرسپولیس پس از چند سال ناکام، با آقا مصطفی بار دیگر در قامت یک مدعی ظاهر شد و در جام حذفی نیز به نیمه نهایی رسید اما به دلیل اشتباهات محرز داوری به فینال نرسید.

 

در لیگ های نهم و دوازدهم پرسپولیس فصل را با ژوزه و کرانچار آغاز کرد اما هر دو در میانه راه اخراج شدند. البته عملکرد این دو تفاوت های زیادی داشت. قرمزها با ژوزه در نیمه های جدول دست و پا می زدند اما در دوران کرانچار رده سوم را در اختیار داشتند.

 

اخراج ژوزه با حضور یحیی گل محمدی، علی دایی و حمید درخشان همراه بود. آن ها عملکرد نسبتا ناموفقی را به ثبت رساندند تا مدیران این باشگاه بار دیگر به فکر آوردن یک مربی خارجی بیفتند. این بار برانکو ایوانکوویچی به ایران آمد که عملکرد خوبی را با تیم ملی ایران رقم زده بود. پرسپولیسی ها با برانکو ایوانکوویچ بهترین فصول لیگ برتری شان را تجربه کردند و در سه فصل، به 4 قهرمانی و یک نایب قهرمانی رسیدند.

 

حالا آن ها برای چهارمین بار با برانکو لیگ را آغاز می کنند و امیدوار به هت تریک در قهرمانی هستند. نکته جالب این است که پرسپولیس 50 درصد از فصول لیگ برتری اش را با مربیان خارجی آغاز کرده و تنها برانکو توانسته قهرمانی یا نایب قهرمانی را برایشان به ارمغان بیاورد.

.

منبع : varzesh3.com