کریس رونالدو ستاره پرتغالی را همه می شناسند اما از رژیم غذایی فوتبالیست محبوب جهان برای حفظ فیزیک بدنش کمتر کسی اطلاع دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کریس رونالدو که به تازگی رئال مادرید را ترک و به یوونتوس پیوست نه تنها از نظر بازی حرفه ای در زمین مشهور است بلکه عضلات قدرتی بدن او نیز در جامعه ورزشی زبانزد است. همیشه برای دوستداران کریس رونالدو و جوانانی که تمایل دارند فیزیک خوبی دارا باشند، این سوال مطرح است که بهترین فوتبالیست جهان و دارنده پنج توپ طلا چگونه خوش فرمی عضلاتش را حفظ می کند!

 

رونالدو برای حفظ عضلاتش چه رژیمی غذایی را دنبال می کنداخبار ورزشکاران

در این گزارش مشاهده خواهید کرد که رونالدو با رعایت رژیم غذایی به نتیجه مطلوبی دست یافته است اما بر خلاف انتظار در این رژیم محدودیتی دیده نمی شود. او در وعده های غذایی خود کالری شماری نمی کند؛ روشی که این روزها در رژیم های غذایی باب است. او حتی از خوراکی های مضر هم نمی گذرد. رونالدو تنها وعده های غذایی اش را بر اساس طعم و مزه که برای بدن مفیدند تنظیم کرده است.با این اوصاف رونالدو برای صبحانه، ناهار و شام چه منویی را انتخاب می کند؟

 

اول این که او علاقه زیادی به ماهی دارد و بعید است منوی ماهی را ببیند و غذای دیگری انتخاب کند. همچنین به آب میوه تازه نیز علاقه زیادی دارد بخصوص آب گلابی،آناناس و سیب. رونالدو ۳۳ ساله مقابل یک فنجان قهوه بسیار ضعیف است هر چند این نوشیدنی برای ورزشکاران مفید نیست. 

 

رونالدو

در حالت عادی با توجه به شیوه زندگی کریس رونالدو، جیره نوشیدنی او شامل مقدار زیادی آب است. او همچنین نوشیدنی هایی را که حاوی الکترولیت هستند استفاده می کند تا تونوس ماهیچه ای (انقباض خفیف و پیوستهٔ ماهیچه است که در ماهیچه های اسکلتی باعث حفظ وضعیت ظاهری بدن می شود و به بازگشت خون به قلب کمک می کند) او حفظ شود و ویتامین ب ۱۲ کافی برای مبارزه با خستگی به بدن او برسد.

 

رژیم غذایی کریس رونالدو

غذای محبوب کریس نام عجیبی دارد اما ترکیباتش ساده است. «Bacalhau a Bras » نام غذای مورد علاقه بازیکن است که برای شام انتخاب می کند و شامل کدو، پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی و تخم مرغ است.

 

رونالدو برای صبحانه، ژامبون و پنیر، کرواسان، نان تست و آووکادو، ماست و البته انواع مختلف میوه را انتخاب می کند.

 

او سعی می کند از خوردن شیرینی امتناع کند اما زمانی که میل داشته باشد آن را رد نمی کند. از نظر کارشناسان چنین رژیمی برای حفظ یک زندگی سالم کافی نیست و در صورتی مفید خواهد بود که در زندگی شما ورزش و تمرینات فیزیکی منظم جز برنامه اصلی تان باشد.

 

کریس رونالدو
اخبار ورزشی
عکس رژیم غذایی کریس رونالدو
ستاره پرتغالی
.

منبع : sarpoosh.com