باشگاه فوتبال بارسلونا که بیشتر بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا شناخته می شود، یک باشگاه فوتبال حرفه ای اسپانیایی است که در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. بارسلونا باشگاهی ورزشی-اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن می باشد. تیم این باشگاه در لا لیگا بازی می کند و جزو سه تیمی است که هرگز به دسته پایین تر سقوط نکرده است. شهرت تاریخی تیم این باشگاه به دلیل شیوه حمله ای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار می دهد.

این باشگاه با نام باشگاه فوتبال بارسلونا در سال ۱۸۹۹ توسط عده ای سوئیسی، انگلیسی و اسپانیایی و به رهبری خوان گمپر تأسیس شد. بارسا به نوعی، نهادی برای ترویج فرهنگ کاتالان و کاتالانیسم است و از این رو عبارت «فراتر از یک باشگاه» را به عنوان شعار خود انتخاب کرده است. سرود رسمی باشگاه، اثر جوزپ ماریا اسپیناس است که El Cant del Barça نام دارد.

برخلاف بسیاری از تیم های جهان این باشگاه توسط هوادارانش اداره می شود. باشگاه بارسلونا با درآمد ۳۶۶ میلیون یورو، دومین باشگاه ثروتمند جهان است. این باشگاه رقابت دیرینه ای با رئال مادرید دارد و به مسابقه ای که بین این دو تیم برگزار می شود اصطلاحاً ال کلاسیکو گفته می شود. نوکمپ با گنجایش ۹۹٫۳۵۴ تماشاگر، ورزشگاه خانگی بارسلونا و بزرگترین استادیوم اروپا است. حدود ۲۵٬۷٪ مردم اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند.

باشگاه فوتبال بارسلونا با ۲۳ عنوان قهرمانی در لا لیگا، ۲۶ قهرمانی در کوپا دل ری، ۱۱ قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و ۲ قهرمانی در کوپا دی لالیگا، بعد از رئال مادریدپرافتخارترین تیم اسپانیا است. افتخارات بارسلونا در اروپا شامل ۵ قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا، ۴ قهرمانی در جام در جام اروپا و ۲ قهرمانی در جام لاتین می شود. در سال ۲۰۰۹، بارسلونا به عنوان اولین باشگاه اسپانیایی موفق شد سه گانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. هم چنین تنها تیمیست که توانسته شش گانه جام ها را فتح کند. بارسلونا را می توان یکی از موفق ترین تیم های حاضر در اروپا دانست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار بارسلونا را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

آخرین اخبار از مسابقات تیم فوتبال بارسلونا و نتایج این تیم