فدراسیون به ظاهر متولی اسکی؛

سرتان زیر برف است و فرصت طلبان روی آن اسکی می‌کنند

در چند سال اخیر عادت کرده‌ایم که هر از گاهی یک حادثه و یک اتفاق همانند بهمن روی سر خانواده اسکی خراب شود.
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران در آخرین اتفاق در مراسم افتتاحیه پیست اسکی شمشک مسائل غیر اخلاقی و مغایر با شئونات اسلامی روی داد و البته خیلی زود مسئول مربوطه بازداشت شد و فدراسیون اسکی نفس راحتی کشید چرا که شخص رئیس فدراسیون هم در این مراسم حاضر بود!

حرف ما اینجاست که این مراسم اگرچه یک فرد مسئول دارد اما باید قبول کنیم که پس از بلیط فروشی و حضور مردم عادی آیا فقط وظیفه یک شخص بوده که مراقب مسائل غیر اخلاقی باشد؟

مگر اسکی فدراسیون ندارد؟ مگر اسکی برنامه ریزی ندارد؟ که هر گوشه‌ای را به یکی سپرده و خودش را بی خیال از اتفاقات و مبرا از گناه کنار کشیده و به قول معروف سر فدراسیون زیر برف مانده است.

در هر رشته ورزشی یک فدراسیون، متولی تمام شاخه‌های آن ورزش است، این که بگوییم مسئول بهره برداری کسی دیگر است، ما هشدار داده بودیم و ما گفته بودیم، عذر بدتر از گناه است.

اگر ورزشی فدراسیون دارد باید تمام اتفاقات این مجموعه نیز زیر نظر این فدراسیون انجام شود. با شرایط فوق اساسا لزوم داشتن فدراسیون اسکی چه سودی دارد؟ اگر مسابقات و مسائل پیست‌ها و ...به عهده اشخاص متفاوت است پس فدراسیونی که این همه برای ریاستش سر و دست می‌شکستند وظیفه اصلی‌اش چیست؟

یکبار ورزشکار مقصر است، یک بار مسئول پیست، یک بار بهمن آمده و اتفاق بوده، یک بار تله کابین در روز مجاز روشن شده، یکبار آتش سوزی شد؟ یکبار دکل برق سر راه اسکی سوار بود!...

خسته شدیم از بس این فدراسیون سرش را مثل کبک زیر برف کرد و ... قربانی‌های فراوان جوابگوی این بی نظمی در مجموعه اسکی بودند.

معتقدیم می‌بایستی یک سیستم واحد، اسکی را اداره کند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم وگرنه قربانی کردن مسئول آن پیست، دردی را دوا نمی‌کند.

خواب زیر برفی فدراسیون حاصلش اتفاقات و سوانح روی برف می‌شود.

اما نکته پایانی؛ در پیست‌های اسکی افرادی به صورت عموم حضور دارند که ربطی به مسئولان و پیست یا فدراسیون ندارد پس می‌بایستی در روزهای خاص و شرایط خاص فدراسیون اگر زحمتی نیست با بخشنامه و دستورالعمل‌های مدیریتی!!! فضا را به گونه‌ای رقم بزند و خودش آستینش بالا بزند و برخی مراسم را معقولی باشد تا شاهد اتفاقاتی از این دست و حسرت خانواده‌های داغدار نباشیم و فرصت طلبان هم روی برف گل آلودی که شما ساخته‌اید اسکی نکنند! البته فدراسیون شاید حتی یک پیام تسلیت را هم از خانواده قربانی دریغ کرد.

گزارش از علی وحدانی

انتهای پیام/

منبع: yjc.ir