باشگاه فوتبال شالکه ۰۴ باشگاه فوتبال آلمانی است که در گلزن کیرشن قرار دارد. این تیم در بوندس لیگا بازی می کند و تاکنون هفت بار قهرمان شده است. شالکه ۰۴ یکی از پر هوادار ترین تیم های فوتبال در آلمان است، هرچند که این تیم بعد از سال ۱۹۳۰ و اوایل ۱۹۴۰ افتخارات مهمی کسب نکرده است. شالکه در بوندسلیگا و در بالا ترین سطح فوتبال آلمان بازی می کند. شالکه با ۱۲۹،۶۷۲ عضو، دومین باشگاه در آلمان و سومین باشگاه در جهان از این حیث می باشد و در تعقیب بنفیکا و بایرن مونیخ که به ترتیب اول و دوم هستند می باشد. این باشگاه همچنین در سایر ورزش ها مانند: دومیدانی، تنیس روی میز، بسکتبال، هندبال و ورزش های زمستانی نیز فعالیت دارد.

شالکه در سال ۱۹۰۴ تاسیس شده و تاکنون ۷ بار قهرمان آلمان، ۵ بار قهرمان جام حذفی فوتبال آلمان، یک بار قهرمان سوپر جام فوتبال آلمان و ۱ بار هم قهرمان لیگ اروپا شده است.

از سال ۲۰۰۱ به بعد فلتینس آرنا ورزشگاه خانگی این باشگاه شد و این تیم تمام بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می دهد. شالکه رقابت دیرینه با تیم فوتبال بروسیا دورتموند دارد و از بازی این دو تیم به عنوان رور دربی یاد می کنند که مهم ترین دربی فوتبال آلمان به شمار می رود. شانس بیار این باشگاه اروین نام دارد!

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار از شالکه را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

جدیدترین اخبار تیم فوتبال شالکه و نتایج مسابقات شالکه