در سالیان اخیر رشته ورزشی دوچرخه سواری پیشرفت غیرقابل تصوری را در ایران داشته است ، حضور دوچرخه سواران ایرانی در مسابقات المپیک و همچنین افتخار آفرینی آنان در مسابقات آسیایی باعث شده که افراد زیادی در کشور به این رشته روی بیاورند  و اخبار مربوط به این رشته را پیگیری نمایند ، گروه اخبار آکا ایران با توجه به این استقبال شما همراهان عزیز آخرین اخبار مربوط به این رشته را در اختیار شما قرار داده است

آخرین اخبار مسابقات دوچرخه سواری و تیم ملی دوچرخه سواری ایران

اخبار دوچرخه سواری

به نقل از اکا ایران : اولین مرحله مسابقات لیگ دسته یک پیست روز شنبه /5/3 در پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری : اولین مرحله مسابقات لیگ دسته یک پیست از تاریخ /5/3 لغایت /5/5 در پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

لذا تمامی تمیهای شرکت کننده می بایست آمادگی خود را تا تاریخ /4/28 بانضمام اسامی ورزشکاران جهت برنامه ریزی به نمابر شماره 88844964 به این فدراسیون ارسال نمایند.

لازم بذکر است هزینه اسکان و تغذیه بعهده تیمها بوده و تیم هایی که نسبت به اعلام آمادگی تا تاریخ مقرر اقدام ننمایند، پذیرش نخواهند شد.

کریس فروم با پیروزی در دهمین مرحله تور فرانسه جایگاهش را در صدر جدول رده بندی مستحکمتر کرد.
اخبار دوچرخه سواری خوزستان

اخبار دوچرخه سواری  تردوفرانس


به نقل از آکاایران :  کریس فروم با پیروزی در دهمین مرحله تور فرانسه جایگاهش را در صدر جدول رده بندی مستحکمتر کرد. روز سه شنبه دوچرخه سواران در ارتفاعات پیرنه مسافت ۱۶۷ کیلومتری بین «ترب» و «پیر سن مرتن» را پیمود.

رکابزن بریتانیایی تیم اسکای در این مرحله سخت با اتکا به قدرت بدنی بالای خود به راحتی پیروز شد. هیچ یک از مدعیان اصلی نتوانست حریف قدری برای فروم، قهرمان ۲ سال پیش این رقابت ها باشند. او مسیر مسابقه را در ۴ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۷ ثانیه پیمود. ریچی پورت، هم تیمی استرالیایی کریس با ۵۹ ثانیه اختلاف دوم شد.

تیجای وان گاردرین از تیم بی ام سی و نایرو کینتانا رکابزن تیم موی استار در تعقیب فروم هستند.

فروم در صدر جدول کوهستان تور نیز قرار دارد و در مرحله یازدهم سلطان کوهستان تورخواهد بود پیراهن امتیازی کماکان برتن گرایپل خودنمایی میکند و ساگان با 3 امتیاز کمتر در تعقیب او می باشد در رده بندی تیمی باتوجه به درخشش فروم در مرحله دهم تیم اسکای در صدر جدول تیمی قرار گرفت ، تیمهای بی ام سی و و موی استار نیز در رتبه های دوم تا سوم قرار دارند.

روز چهارشنبه مرحله یازدهم این رقابت ها بین دو شهر پو و کوتر و به مسافت ۱۸۸ کیلومتر برگزار خواهد شد.