آکاایران: وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در پنجاه سال گذشته، «آموزش و پرورش» مرتباً سیر نزولی داشته است؛ معلمان در جامعه مرجعیت داشتند اما به مرور زمان، این جایگاه تنزل یافت کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش شفاف، سید محمد بطحایی در دیدار با جمعی از نمایندگان معلمان مدارس استثنایی شهر تهران گفت: یکی از سخت‌ترین و دشوارترین کارها، کار در مدارس استثنایی است که روح و جسم معلم را دچار خستگی می‌کند.

وی اضافه کرد: آموزش‌ و پرورش در پنجاه سال گذشته مرتباً سیر نزولی داشته و اگر از زمان گذشته بررسی کنیم، مشاهده خواهیم کرد معلمان در جایگاه والایی در جامعه قرار داشتند و نگران معیشت خود نبودند و حتی نقش قاضی و مدیر محله را نیز ایفا می‌کردند و به‌طور کلی در جامعه مرجعیت داشتند اما به‌مرور زمان، این جایگاه تنزل یافت کرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در جامعه امروز معلم به‌عنوان مرجعی قابل‌ اعتماد شناخته می‌شود و همه باید تلاش کنیم آموزش‌ و پرورش مسئله اول جامعه باشد تا برای دولت‌ها نیز در اولویت قرار گیرد.

بطحایی ادامه داد: باید نسبت به معلمان در جامعه و نظام تعلیم و تربیت حساسیت ایجاد کرد تا آنها دائماً مسائل آموزش‌ و پرورش را دنبال کنند و در این مسیر برنامه‌هایی را به‌تدریج آغاز کرده‌ایم؛ البته ضمن تلاش برای حل تدریجی مشکلات نباید از مسیر اصلی تعلیم و تربیت منحرف شد.

وی با اشاره به استعداد پذیرش شایعه در جامعه اظهار داشت: بسیاری از شایعات در فضای مجازی ناشی از سطحی‌نگری، زودباوری و عدم تحقیق است؛ میانگین حقوق معلمان با میانگین حقوق کارمندان دولت برابر است اما آنها رفاهیاتی دارند که معلمان از آن بی‌‌‌بهره‌اند و من از طرق قانونی مستمراً پیگیر هستم.

.

منبع : shafaf.ir