آکاایران: گرمای شدید هوا و کاهش بی سابقه بارندگی در آلمان، زمین های زراعی این کشور را به زمین های خشک و بی آب و علف تبدیل کرده و ضرر میلیاردی به بار آورده است.

به گزارش شفاف، گرمای شدید هوا و کاهش بی سابقه بارندگی در آلمان، زمین های زراعی این کشور را به زمین های خشک و بی آب و علف تبدیل کرده و ضرر میلیاردی به بار آورده است.

به گزارش آکاایران: به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری فاکس نیوز، «جولیان استین» عضو گروه زراعی «آگرو بوردگرون»گفت که از ماه آوریل (فروردین ماه) باران نباریده است و این مدت، زمان اصلی رشد محصولات ماست، در حالی تاکنون شاهد چنین وضعیتی نبوده ایم.

وی یادآور شد که زمان حاضر در آلمان به عنوان دوره وقوع یک فاجعه طبیعی تلقی می شود و معیشت مردم را با تهدید رو به رو می کند.

انجمن کشاورزان آلمان خواستار برگزاری نشست بحران در روز سه شنبه به منظور بررسی مساله کمک های فوق العاده شده است.

محصول غلات آلمان در سال جاری به میزان 18 میلیون تن یا حدود 18 درصد کاهش یافته و به واسطه آن، یک میلیارد و 400 میلیون یورو از درآمد این بخش کاسته شده است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی آلمان، گرمی و خشکی هوا در تابستان سال جاری در این کشور، دستکم در 15 سال گذشته بی سابقه بوده است.

در همین حال، مقام های آلمانی می گویند کمبود غلات، کشاورزان را از غذا دادن به چارپایان محروم می کند و باعث افزایش قیمت ها می شود.

.

منبع : shafaf.ir