آکاایران: نصب موشک های کروز 1500 کیلومتری روی جنگند ه های سپاه

آکاایران: نصب موشک های کروز 1500 کیلومتری روی جنگند ه های سپاه

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم رونمایی از 10 فروند جنگنده بمب افکن سوخو 22 که به همت متخصصان نیروی هوافضای سپاه و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، بهینه سازی شده و ارتقا یافته، گفت:‌ هواپیمای سوخو 22 با وجود قابلیت‌های پروازی ممتاز همچون سرعت 2 و یک دهم ماخ، ارتفاع پروازی 50 هزار پا، به لحاظ برخی تجهیزات، به روز نبوده که با همت متخصصان داخلی ارتقا یافت و وارد ناوگان نیروی هوایی سپاه پاسداران شد. 
 
حاجی زاده افزود: با این ارتقا، این جنگنده بمب افکن‌ها قادر به حمل و بهره برداری بمب‌های هوشمند و نقطه زن سیمرغ خوشه‌ای، موشک‌های هوا به زمین و هوا به هوا، انتقال اطلاعات از پهپاد‌ها در فواصل چند کیلومتری خواهند بود و در آینده‌ای نزدیک سامانه‌ موشک‌های هوا به زمین کروز نقطه زن با برد هزار و 500 کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن‌ها نصب خواهد شد.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی هوافضا با الطاف الهی و با تکیه و اعتماد به متخصصان داخلی و معجزه اراده و روحیه جهادی بار دیگر تهدید و تحریم دشمن را به فرصت تبدیل و بدخواهان نظام اسلامی و ملت ایران را مقهور عزم و اراده فولادین خود کردند.
 
حاجی زاده گفت: در روز‌هایی که با حمله داعش، شهر‌های عراق به علت نبود نیروی هوایی یکی پس از دیگری سقوط می‌کرد، نیروی هوافضای سپاه پاسداران در یک اقدام انقلابی 10 روزه به خلبانان عراقی هواپیمای سوخو 25 آموزش و آنان را به جنگ با داعش گسیل کردند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشورمان از نظر تجهیزات جنگی و نظامی تحریم است، ولی این نیرو آمادگی به روز کردن هواپیما‌های سوخو 22 را دارد.
 
وی با بیان اینکه هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توانمندی ساخت انواع قطعه و تجهیزات دست یافته است، افزود: هواپیما‌هایی که 28 سال زمین گیر بودند با تکیه بر توان داخلی تجهیز و وارد حمل و نقل هوایی شدند.
 
 

.

منبع : rajanews.com