آکاایران: وزارت بهداشت فلسطین از شهادت ۲ فلسطینی و زخمی شدن ۱۱۵ نفر دیگر به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در هجدهمین جمعه راهپیمایی بازگشت خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از فلسطین الیوم، کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره در بیانیه‌ای از پایان راهپیمایی بازگشت امروز که "کودکان شهید ما" نام گرفته بود، خبر داد.

این کمیته از شهروندان فلسطینی خواست که در راهپیمایی جمعه آینده که جمعه زندگی و آزادی در مخالفت با محاصره نامگذاری شده، شرکت کنند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت ضمن قدردانی از مردمی که امروز در راهپیمایی شرکت کردند، افزود: تلاش‌های اشغالگران برای تحمیل معادله آتش‌بس در برابر آتش‌بس در سایه اشغال و محاصره به شکست انجامید، زیرا این معادله حقوق طبیعی ملت فلسطین در برخورداری از آزادی و زندگی شرافتمندانه را نادیده گرفته بود.

این کمdته بر ادامه راهپیمایی‌های صلح‌آمیز بازگشت و مخالفت با تمام طرح‌هایی که با هدف به فراموشی سپردن مسئله فلسطین دنبال می‌شود و در رأس آن معامله قرن، تاکید کرد.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت از سازمان ملل متحد خواست که به کشتار کودکان فلسطینی توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی پایان دهد.

امروز هجدهمین جمعه راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره با حضور گسترده شهروندان فلسطینی در نوار غزه برگزار شد.

وزارت بهداشت فلسطین در تازه ترین آمار خود اعلام کرد که در جریان راهپیمایی‌های امروز دو شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و 115 نفر نیز زخمی شدند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

با شهادت دو فلسطینی که امروز در راهپیمایی بازگشت به شهادت رسیدند، از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 154 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و حدود 17000 نفر نیز زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/م.ش/30


| شناسه مطلب: 315306
.

منبع : qodsna.com