آکاایران: وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد از ابتدای راهپیمایی بازگشت نظامیان صهیونیست 152 فلسطینی را به شهادت رسانده و 16750 نفر دیگر را مجروح کرده اند که 18 نفر از شهدا کودکان هستند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری شهاب نیوز، وزارت بهداشت در غزه دیروز پنجشنبه اعلام کرد: ۱۵۲ فلسطینی با گلوله نظامیان اسرائیل از ابتدای راهپیمایی های مسالمت آمیز بازگشت و رفع محاصره از مارس گذشته تا کنون در مرزهای شرقی نوار غزه به شهادت رسیده اند.

 

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: از این تعداد شهدا ۱۸ نفر کودک، 2 نفر زن، 2 نفر کادر پزشکی و 2 نفر دیگر خبرنگار بوده اند.

 

وی افزود: تعداد مجروحان نیز به حدود 16750 فلسطینی با جراحت های مختلف و خفگی با گاز اشک آور رسیده است که در میان آنها ۴۲۵۰ نفر با گلوله جنگی، ۵۳۴ نفر با گلوله پلاستیکی، ۱۵۳۶ نفر و 7536 نفر بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار مجروحیت شده و 4430 نفر دیگر نیز دچار شکستگی گردیدند.

 

وی در بخش دیگری از گزارش خود ادامه داد: در میان مجروحان ۳۲۰۰ کودک و حدود ۱۳۸۵ زن نیز مشاهده می‌ شود.

 

القدره همچنین افزود: بر اساس گزارش وزارت بهداشت 394 نفر از مجموع مجروحان دارای جراحت خطرناک بوده و ۴۱۲۰ نفر دیگر دچار جراحت‌ های متوسط شده اند.

 

وی همچنین درخصوص آمار قطع عضو در میان مجروحان اعلام کرد: ۶۰ نفر دچار قطع عضو در پایین تنه، یک نفر دچار قطع عضو در بالا تنه و ۷ نفر دیگر دچار قطع انگشتان خود شدند.

 

هزاران نفر از مردم غزه در جریان راهپیمایی های بازگشت و رفع محاصره در نقاط مختلفی از مرزهای مرزی در نزدیکی دیوار حائل از ۳۰ مارس گذشته تظاهرات نموده و خواستار بازگشت آوارگان ۱۹۴۸ به سرزمین خود و همچنین رفع محاصره غزه شدند.

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315290
.

منبع : qodsna.com