آکاایران: منابع فلسطینی از درگیری های شب گذشته اشغالگران با اهالی روستای کوبر زادگاه شهید داریوسف خبر داده و افزودند اشغالگران قصد دارند خانه این شهید را تخریب کنند. همچنین لیبرمن از تصویب طرح گسترش شهرک آدم در پاسخ به عملیات دیروز در این شهرک خبر داده است.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، نظامیان اسرائیل صبح امروز از روستای کوبر در نزدیکی رام الله عقب نشینی کردند، این روستا زادگاه شهید محمد طارق داریوسف بود که دیروز عملیات قهرمانانه شهرک آدم را انجام داد، اشغالگران به خانواده این شهید اعلام کردند که برای تخریب خانه آنها به این روستا بازگشته و هم چنین 3 فلسطینی را بازداشت کردند.

 

عزت بدوان رئیس شهرک کوبر اعلام کرد: تعداد زیادی از نظامیان اشغالگر به روستا یورش برده و به منزل شهید حمله ور شدند و شروع به بررسی و علامتگذاری آن نمودند و به خانواده شهید داریوسف گفتند برای تخریب خانه آنها باز خواهند کرد، آنها همچنین به بازرسی خانه آنها پرداخته و وسایل موجود در آن را به هم ریختند.

 

وی در ادامه افزود: اشغالگران همچنین به برخی از خانه های دیگر این روستا نیز یورش برده و 3 نفر را بازداشت کردند که اسامی آنان نصر الله یوسف مشعل 17 ساله و برادرش محمد مشعل 21 ساله و خلدون البرغوثی 42 ساله بود.

 

شب گذشته درگیری هایی میان اهالی این روستا و اشغالگران صهیونیست آغاز شد و نظامیان اسرائیلی به منازل مردم حمله کردند، همچنین درگیری هایی نیز در شهرک بیرزیت در نزدیکی کوبر در هنگام عقب نشینی نظامیان از این روستا ایجاد شد.

 

جوانان فلسطینی تمامی ورودی های روستای کوبر را با هدف قطع دسترسی مجدد اشغالگران به این روستا مسدود کردند.

 

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ارتش به دنبال عملیات حمله با چاقو به 3 شهرک نشین حضور خود در کرانه باختری را تقویت خواهد کرد و تصمیماتی فوری و میدانی در روستای کوبر اجرا می نماید.

 

لازم به ذکر است لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز از تصمیم خود برای تصویب طرح گسترش شهرک آدم با ساخت 400 واحد مسکونی نوین در این شهرک خبر داد.

 

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه ها لیبرمن دلیل تصویب توسعه شهرک آدم را پاسخ به عملیات روز گذشته در این شهرک اعلام کرده است.

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315299
.

منبع : qodsna.com