آکاایران: کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره در بیانیه ای مردم غزه را به مشارکت در راهپیمایی بازگشت در مناطق شرقی غزه تحت عنوان «کودکان شهید» برای دفاع از حقوق ملت فلسطین و تاکید بر رفع محاصره غزه فراخواند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، مردم غزه امروز جمعه برای مشارکت گسترده در راهپیمایی بازگشت این هفته تحت عنوان «جمعه کودکان شهید» آماده می شوند، فلسطینیان ساکن غزه مانند هفته های گذشته از که از 30 مارس تا کنون در طول مرزهای شرقی غزه به تظاهرات پرداختند این هفته نیز آمادگی خود برای دفاع از حقوقشان را اعلام خواهند کرد.

 

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره در بیانیه ای مردم غزه را به مشارکت گسترده در جمعه کودکان شهید دعوت کرد.

 

این کمیته در بیانیه خود اعلام کرد: مشارکت مردم در این راهپیمایی تاکیدی بر اصرار ملت فلسطین برای مقابله و ناکام نمودن توطئه ها بوده و باعث خشنودی روح شهدای فلسطینی راهپیمایی بازگشت از جمله کودکانی است که در مناطق مرزی غره به درجه شهادت دست یافتند.

 

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره از مردم غزه خواست به سمت اردوگاه های بازگشت در شرق نوار غزه حرکت کرده و بار دیگر بر مسالمت آمیز و مردمی بوده آن تاکید نمود.

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این راهپیمایی ها تا تحقق کامل اهداف آن که به رسمیت شناختن حق بازگشت برای آوارگان فلسطینی و رفع محاصره غزه و مخالفت با توافق قرن است ادامه خواهد یافت.

 

راهپیمایی بازگشت امروز پس از اقامه نماز عصر آغاز شده و تا ساعت 19:30 ادامه خواهد یافت.

 

لازم به ذکر است در راهپیمایی های بازگشت که از 30 مارس گذشته تا کنون ادامه یافته 152فلسطینی به شهادت رسیده اند که 18 نفر آنان کودک بوده  و بیش از 16750 نفر دیگر نیز زخمی شده اند که 392 مورد از آنها خطرناک بوده است.

 

همچنین جمعه های پیشین راهپیمایی بازگشت با اسامی ذیل برگزار شده است:

 

- جمعه خشم

- جمعه آتش زدن لاستیک ها

- جمعه پایداری کارگران فلسطینی

- جمعه آتش زدن پرچم اسرائیل و بر افراشتن پرچم فلسطین

- جمعه وفاداری به مجروحان راهپیمایی بازگشت

- جمعه از غزه تا حیفا ... وحدت خون و سرنوشت

- جمعه پایداری با وجود محاصره

- جمعه جوانان انقلابی

- جمعه شهدا و اسرا

- جمعه از غزه تا کرانه ... یک خون، یک سرنوشت

-جمعه وحدت برای شکست توافق قرن و رفع محاصره

-جمعه وفاداری به خان الاحمر

-جمعه توطئه علیه حقوق آوارگان بی نتیجه است

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315292
.

منبع : qodsna.com