آکاایران: منابع فلسطینی گزارش دادند: سه کشتی بین المللی با هدف شکستن محاصره غزه به نام های آزادی، بازگشت و فلسطین که به سوی سواحل این باریکه در حال حرکت هستند، پس از گذراندن نیمی از مسیر خود به جنوب شرقی یونان رسیدند.


به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری فلسطین الان، منابع فلسطینی گزارش دادند: سه کشتی بین المللی با هدف شکستن محاصره غزه به نام های آزادی، بازگشت و فلسطین که به سوی سواحل این باریکه در حال حرکت هستند، پس از گذراندن نیمی از مسیر خود  (تا بندر غزه) به جنوب شرقی یونان رسیدند.


این کشتی ها که از جزیره سیسیل ایتالیا و بندر پالرمو روانه بندر غزه شده اند حامل جمعی از فعالان حقوق بشری و نمایندگان مجالس برخی کشورهای جهان هستند.


به گزارش آکاایران: همراه این سه کشتی محموله های داروی و تجهیزات پزشکی نیز که از نیازهای اصلی مردم غزه در این روزها است، به سوی این باریکه حمل می شوند.


کمیته بین المللی مبارزه با محاصره غزه با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: با وجود وضعیت آب و هوایی طوفانی و امواج بلند دریا طی دو روز گذشته، سه کشتی کاروان شکست محاصره غزه به مسیر خود بر اساس برنامه از پیش تعیین شده ادامه می دهند.


در این کشتی ها 40 فعال بین المللی و شخصیت های جهانی از 15 کشور حضور دارند، همچنین کادر خبری شبکه الجزیره و پرس تی وی نیز در این کشتی ها حضور دارند.


زاهر بیراوی رئیس کمیته مبارزه با محاصره غزه، در این باره گفت: من نمی توانم درک کنم که سیاستمداران جهان چگونه می توانند در برابر جنایات اشغالگران سکوت کنند، به ویژه اینکه مقایسه این گونه سیاستمداران با آزادگانی که قرار است طی 10 هفته دریانوری به غزه برسند، غیر ممکن است، آنها حامل پیام همبستگی و حمایت از ملت فلسطین هستند و خواستار زندگی فاقد قید و بند اشغالگران برای فلسطینی ها می باشند.


انتهای پیام/م.ت/22


| شناسه مطلب: 315269
.

منبع : qodsna.com