آکاایران: روزنامه عبری هاآرتص امروز (پنج شنبه) در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از برخی کشورهای عربی خواسته است که گام هایی عملی در راستای اجرای توافق قرن بردارند.


به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه عبری هاآرتص امروز (پنج شنبه) گزارش داد: توافق قرن شامل برخی مشوق های اقتصادی برای بهبود وضعیت فلسطینی ها نیز می باشد.


این روزنامه به نقل از مسئولان بلندپایه در دولت ترامپ نوشت: توافق قرن شامل یک بسته اقتصادی مهم است و آمریکایی ها امیدوارند با وجود مخالفت های ابومازن راهی برای اجرای آن در راستای نهایی کردن توافق قرن بیابند.


به گزارش آکاایران: بنابراین گزارش، دونالد ترامپ از کوشنر و گرینبلات فرستاده های خود به خاورمیانه خواسته از سران عرب بخواهند که راه حلی عملی برای اجرای توافق قرن که دو طرف آن را مورد قبول قرار دهند، پیدا کنند.


به نوشته هاآرتص، مسئولان بلندپایه کاخ سفید هدف از دور نوین رایزنی ها را ایجاد توافقی دانسته اند که از سوی فلسطینی ها و اسرائیلی ها قابل پذیرش باشد.


این در حالی است که کوشنر و گرینبلات روز گذشته با «عباس کامل» رئیس سرویس  اطلاعاتی مصر دیدار و گفتگو کرده و شرایط غزه و تلاش های مصر برای جلوگیری از تنش بیشتر در این باریکه را بررسی کرده اند.


انتهای پیام/م.ت/22


| شناسه مطلب: 315272
.

منبع : qodsna.com