آکاایران: منابع فلسطینی خبر دادند شرکت کنندگان در راهپیمایی مسالمت آمیز اعتراضی به تحریم های غزه در رام الله بار دیگر با ممانعت نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان مواجه شدند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان در رام الله از برگزاری راهپیمایی مسالمت آمیز که از مقابل مقر صلیب سرخ در منطقه البیره به سوی مقر سازمان آزادی بخش برگزار شده بود جلوگیری کردند، شرکت کنندگان در این راهپیمایی خواستار رفع تحریم ‌ها علیه نوار غزه شدند.

 

منابع محلی اظهار داشتند نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان از برگزاری این راهپیمایی جلوگیری کرده و اجازه ندادند شرکت کنندگان به سوی مقر سازمان آزادی بخش حرکت کنند.

 

جنبش «تحریم ها را پایان دهید» شهروندان را به تجمع گسترده با هدف فشار بر رهبران تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی بخش برای پایان دادن به تحریم ها علیه نوار غزه دعوت کرد، این فراخوان پس از آن انجام شده است که نیروهای امنیتی روز شنبه نیز از برگزاری برنامه ای مشابه و حرکت شرکت کنندگان در راهپیمایی اعتراضی به سمت مقر سازمان آزادی بخش جلوگیری کردند.

 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی علیه سیاست‌ های تشکیلات خودگردان در قبال نوار غزه و محروم کردن این منطقه از برق و خدمات پزشکی شعار دادند و هماهنگی های امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و خواستار توقف این همکاری‌ ها شدند.

 

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان با استفاده از یک هواپیمای فاقد سرنشین از مشارکت کنندگان در این راهپیمایی تصویربرداری نمودند، پیش از این نیز دستگاه ‌های امنیتی تشکیلات خودگردان در تجمعات اعتراضی برای رفع تحریم های نوار غزه تعداد زیادی را بازداشت نموده اند.

 

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان تظاهرات برگزار شده در رام الله در 13 ژوئن گذشته که شرکت‌کنندگان در آن خواستار رفع تحریم‌های نوار غزه بودند را به شدت سرکوب کرده و ۵۶ نفر را بازداشت نمود که محکومیت های گسترده ای را به دنبال داشت.

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315253
.

منبع : qodsna.com