آکاایران: جنبش اسیر فلسطین اعلام کرد که همه رهبران این جنبش در اعتراض به قطع حقوق اسرای غزه از سوی تشکیلات خودگردان، اعتصاب عمومی خود را آغاز کرده اند.


به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری شهاب، تشکیلات خودگردان فلسطین به تازگی حقوق اسرای فلسطینی اهل غزه را قطع کرده است. این اقدام در ادامه مجازات های تشکیلات خودگردان علیه غزه اعمال شده که به علت اختلافات خود با جنبش حماس، در حال مجازات نمودن مردم غزه است.


در بیانیه جنبش اسیر فلسطینی آمده است: همه رهبران، روسا و نمایندگان این جنبش در زندان های رژیم صهیونیستی به اعتصابی که از چند روز قبل آغاز شده بود، پیوستند.


به گزارش آکاایران: در این بیانیه تاکید شده است که حقوق اسرای فلسطینی یک حق قانونی، اخلاقی و مشروع است و دست اندازی به آن به معنای خدشه دار کردن اصول ملی فلسطینی ها است.


بنابراین گزارش، در بین کسانی که به این اعتصاب غذا پیوسته اند اعضای چنبش فتح که دوران اسارت خود را در زندان های رژیم صهیونیستی می گذارنند نیز حضور دارند.


جنبش اسیر فلسطینی روز چهارشنبه گذشته در پی قطع حقوق اسرای غزه، از آغاز  اعتصاب غذای برخی از اسرا خبر داده بود.


به گزارش قدسنا، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان در آوریل 2017 مجموعه ای از مجازات ها را علیه غزه به اجرا گذاشت. این تصمیم در شرایطی اتخاذ شد که محاصره غزه همچنان طی 12 سال اخیر ادامه داشته است. از جمله مجازات های تشکیلات خودگردان علیه غزه، کاهش 50 درصدی حقوق کارمندان این تشکیلات در غزه و بازنشستگی زودهنگام 20 هزار کارمند بود. ابومازن همچنین کمک های ماهانه به خانواده شهدا و جانبازان در غزه را متوقف کرده است.


انتهای پیام/م.ت/22


| شناسه مطلب: 315243
.

منبع : qodsna.com