آکاایران: دانشگاه عربی – آمریکایی فلسطین با فیلمی تحت عنوان «چهار» در جشنواره دانشجویی بین المللی فیلم کوتاه تونس شرکت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عرب 48، دانشگاه عربی - آمریکایی فلسطین در دوره دوم جشنواره دانشجویی بین المللی فیلم کوتاه شرکت کرد، این جشنواره در شهر نابل تونس با مشارکت برخی از کشورهای عربی، اروپایی و آسیایی برگزار گردید.

 

این مشارکت در چارچوب تبادلات فرهنگی میان فلسطین و تونس تحت نظارت وزرات آموزش عالی این دو کشور و همچنین استاد علی زیدان ابو هری رئیس دانشگاه عربی - آمریکایی و مروان ابو الرب رئیس دانشکده ادبیات و بخش زبان عربی و رسانه ای این دانشگاه برگزار شده است.

 

این دانشگاه فلسطینی با فیلمی تحت عنوان «چهار» در این جشنواره شرکت کرد، این فیلم که توسط یکی از دانشجویان این دانشگاه به نام آمنه ابو عره در بخش زبان عربی با نظارت صدقی موسی استاد بخش رسانه ای این دانشگاه تهیه شده است به ماجرای مبارزه یک فلسطینی به نام صالح المصاب با 4 نوع سرطان پرداخته است.

 

استاد صدقی موسی گفت: مشارکت در این نوع فعالیت های فرهنگی فرصتی برای دانشگاهیان فلسطینی بوده تا به تبادل دیدگاه های خود با دیگر دانشگاهیان عرب و کشورهای مختلف بپردازند علاوه بر آنکه عرصه های جدیدی را در برابر دانشجو جهت نوآوری می گشاید چرا که کشوری مانند تونس از تجارب خوبی در زمینه سینما و تولیدات تلویزیونی برخوردار است.

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315225
.

منبع : qodsna.com