آکاایران: نماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل متحد ضمن اشاره به لزوم کاهش استفاده خشونت اسرائیل علیه غیر نظامیان فلسطینی تاکید کرد اقدامات اسرائیل به ویژه شهرک سازی های غیر قانونی مانع بزرگی برای تحقق صلح در منطقه است.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری صفا، اتحادیه اروپا اسرائیل را به کاهش استفاده از خشونت علیه غیر نظامیان فلسطینی دعوت کرده و از همه طرف ها خواست خویشتنداری خود را افزایش دهند.

 

جان آدامسون نماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت در خصوص وضعیت خاورمیانه از جمله مساله فلسطین گفت: استفاده از نیروی نظامی و توسل به زور باید همیشه متناسب باشد.

 

وی افزود: اسرائیل باید رویه های مجازاتی خود را تغییر داده و با جامعه بین الملل برای بهبود اوضاع غزه همکاری نماید که از جمله آن تسهیل ورود تمامی نیازهای انسانی به غزه است.

 

وی در توصیف وضعیت کنونی غزه گفت: شرایط فعلی در آستانه انفجار است.

 

آدامسون در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: برای جلوگیری از افزایش خشونت اتحادیه اروپا همه طرف ها را به احترام به قوانین بین المللی، کاهش تنش، خویشتنداری و اجتناب از هر گونه اقدامی که زندگی فلسطینیان را در خطر قرار می دهد توصیه کرد.

 

وی افزود: باید برای از سر گیری مذاکرات با هدف دستیابی به راه حل دو دولتی بر اساس مرزهای 1967 تلاش کرد تا از این طریق نیازهای امنیتی طرفین اسرائیلی و فلسطینی و آرزوی فلسطینیان برای ایجاد کشوری با حاکمیت مستقل و کامل و پایان یافتن اشغالگری و حل و فصل نهایی مسائل و درگیری های طرفین محقق شود.

 

آدامسون ضمن تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا قویاً با سیاست های شهرک سازی اسرائیل و اقداماتی چون تخریب و مصادره منازل و اخراج فلسطینیان مخالف است گفت: شهرک هایی که بر اساس قوانین بین المللی غیر قانونی است مانعی در برابر صلح بوده و راه حل دو دولتی را تهدید می کند.

 

وی در ادامه داد: در خصوص قدس باید شرایطی فراهم شود تا این مساله از طریق مذاکرات حل شده و این شهر در آینده به عنوان پایتخت دو دولت در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/ح.ع/


| شناسه مطلب: 315232
.

منبع : qodsna.com