آکاایران: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پاسخ تماس برخی از رهبران جهان را در زمینه انتقال سفارت آمریکا به قدس را نداده و چند روز بعد با آنها تماس گرفته است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری شهاب، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به مخالفت های جهانی با انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اذعان کرد.


به گزارش آکاایران: وی تاکید کرد: پس از انتقال سفارت آمریکا به قدس، چندین بار تماس هایی از سران کشورهای مختلف داشتم که جواب شان را ندادم و به مسئولان دفترم گفتم هفته آینده خودم با آنها تماس می گیرم.


ترامپ تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس را مایه مباهات خود توصیف کرد و گفت: ما به انتقال سفارت آمریکا به قدس افتخار می کنیم و البته هیچ کس فکر نمی کرد که ما قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسیم.


وی افزود: در زمانی که  قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم، بسیاری گفتند که ما سفارت خود را به قدس منتقل نمی کنیم، بعدها هم گفتند که سفارت نوین خود را در قدس بنا نمی‎کنیم، اما همه این کارها را انجام دادیم و به آن افتخار می کنیم.


ترامپ در ادامه گفت: پس از گذشت چند روز با سران و رهبرانی که با من تماس گرفته بودند، صحبت کردم و به آنها گفتم که مواضع شما را درک نمی کنم، چون ما تصمیم خود را علی کرده ایم و برای اعلام مخالفت دیر شده است.


به گزارش قدسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز 6 دسامبر 2017 در تصمیمی جنجالی قدس را به عنوان پایتخت «اسرائیل» به رسمیت شناخت که این تصمیم با انتقادات جامعه بین المللی روبرو شد. وی بعدها تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس را که سالها در بین تصمیمات به تعویق افتاده روسای جمهور آمریکا قرار داشت را عملی کرد.


انتهای پیام/م.ت/22


| شناسه مطلب: 315227
.

منبع : qodsna.com