آکاایران: ترامپ ترکیه را تهدید کرد

آکاایران: ترامپ ترکیه را تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا، ترکیه را تهدید کرد در صورت آزاد نکردن کشیش بازداشت شده آمریکایی، تحریم های سنگینی علیه آنکارا اعمال خواهد شد.

به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش آکاایران: رئیس جمهوری آمریکا، ترکیه را به اعمال تحریم‌های بزرگ تهدید کرد، مگر اینکه ترکیه کشیش آمریکایی - متهم به جاسوسی - را آزاد کند.

ترامپ در پیامی توئیتری نوشت:‌

ترکیه

ساعاتی پیش بود که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در سخنانی تهدید کرد در صورتی که ترکیه اقدام به آزادی کشیش بازداشت شده در این کشور نکند تحریم‌هایی علیه آنکارا اعمال خواهد شد.

آندرو برونسون کشیش آمریکایی که در شب کودتای ترکیه بازداشت شده بود با حکم دادگاه این کشور به حبس خانگی تغییر وضعیت داد.

برونسون 50 ساله از کارولینای شمالی در شب کودتای 15 ژوئیه 2016 به اتهام همکاری با جریان گولن و جاسوسی و نیز همکاری با پ.ک.ک. بازداشت شده بود.

پیشتر نیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواسته است تا برای آزادی کشیش تلاش کند.

ترامپ چند روز  پیش با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «یک رسوایی و فضاحت تمام عیار خواهد بود که ترکیه کشیش آمریکایی یعنی اندرو برانسون را از زندان آزاد نکند. او زمان زیادی است که گروگان گرفته شده است.» ترامپ گفته بود که اردوغان باید برای آزادی این کشیش آمریکایی کاری انجام دهد. او کار اشتباهی مرتکب نشده است.

منبع خبر : تسنیم
.

منبع : parsnews.com