در جامعه امروز آراستگی و پوشش در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد و یک مجری نیز باید متناسب با فضای برنامه ای که آن را اجرا می کند

به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش آکاایران: محمودرضا قدیریان مجری و بازیگر تلویزیون درباره شرایط یک مجری خوب گفت: در حال اجرا چه در رادیو و چه در تلویزیون صدای مناسبی را می‌طلبد، یعنی مجری باید ابتدا صدای مناسب و سپس فن بیان عالی داشته باشد تا با مخاطب ارتباط برقرار کند.

وی در همین راستا افزود: مجری علاوه بر صدا باید آداب سخنوری داشته باشد در صورتی که این مهارت را در خود نداشت باید از طریق کارگاه‌ها و آموزشگاه های تدریس اجرا و گویندگی آنرا کسب کند.

مجری پیشین برنامه ساعت 25 درباره تاثیر پوشش ظاهری یک مجری بر مخاطب اظهار کرد: در جامعه امروز آراستگی و پوشش در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد و یک مجری نیز باید متناسب با فضای برنامه‌ای که آن را اجرا می کند در پوشش و آراستگی خود دقت نظر داشته باشد و آن را رعایت کند تا مخاطب با او ارتباط برقرار نماید.

انرژی

قدیریان ادامه داد: برنامه ها نیز به فراخور زمان در اجرای مجری تأثیرگذار هستند. برنامه ای که در شب برای مخاطب پخش می‌شود با برنامه‌ای که در روز پخش می‌شود متفاوت است، یعنی یک برنامه شبانگاهی نیاز به آرامش در اجرا دارد و برنامه‌ای که در روز پخش می شود نیاز به انرژی و شور و هیجان دارد و مجری باید این موارد را در اجرای خود نیز به مخاطب القا کند تا بتواند باعث ارتباط بهتر مخاطب با مجری شود.

وی مهمترین ویژگی یک مجری خوب را صداقت خواند و توضیح داد: اگر مجری صدای مناسب، آراستگی، پوشش خوب، آداب سخنوری و دایره لغات متعدد را داشته باشد می تواند در اجرا موفق باشد، اما صداقت مهمترین ویژگی است که یک مجری باید در هنگام اجرا برای مخاطب داشته باشد. صداقت در کلام مهمترین ابزار مجری ست که صد در صد با رعایت این ویژگی در نزد مخاطب محبوب خواهد شد آن وقت اگر او هر برنامه‌ای و با هر موضوعی اجرا کند مخاطبان به دلیل اجرای او و صرف نظر از موضوع برنامه آن را دنبال خواهند کرد.

بازیگر "ستاره سهیل" در ادامه تصریح کرد: اگر مجری در اجرا و کلام صداقت نداشته باشد مردم با او ارتباط برقرار نمی‌کنند، مخاطبان به سرعت متوجه نداشتن صداقت یک مجری در اجرا می شوند.

قدیریان درباره آخرین فعالیت‌های هنری خود بیان کرد: از روز شنبه برنامه صبحگاهی‌ام برای گروه اقتصاد و دانش شبکه دو روی آنتن رفت، در این برنامه مسائل مختلف در تمام موضوعات را با حضور یک کارشناس مهمان در کنار مجری مورد بررسی قرار می‌‌دهیم، روز شنبه ورزش، روز یکشنبه فرهنگ و هنر، روز دوشنبه به موضوع آزاد، سه شنبه صنعت و اقتصاد و چهارشنبه را به سینما و تئاتر اختصاص داده‌ایم.

این مجری به دیگر فعالیت های خود اشاره کرد و افزود: همچنین در برنامه "فاز مثبت" که از شبکه 3 سیما پخش می شود به عنوان مجری حضور دارم. در این برنامه به مردم استفاده درست از انرژی را آموزش می دهیم. در حال حاضر در جامعه ما مصرف انرژی به گونه‌ای است که خودمان به دفعات رکورد مصرف خودمان را شکستیم و ما در این برنامه سعی داریم به فرهنگسازی مصرف درست انرژی از جمله برق در میان مردم بپردازیم. این برنامه به تهیه کنندگی بابک کلانتری ساعت 2 بعدازظهر از شبکه 3 پخش می‌شود.

قدیریان خاطرنشان کرد: به خاطر اجرای برنامه‌های تلویزیون نمی توانم به بازیگری بپردازم. آخرین اثرم 4 ماه پیش به نام ابوت به کارگردانی پروانه باران برای سینمای هنر و تجربه تولید شد و بازیگر مقابلم فرشته آلوسی بود.

منبع خبر : افکار
.

منبع : parsnews.com