آکاایران: درخواست پورابراهیمی از وزارت اطلاعات

آکاایران: محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس، در تذکری به هیئت رئیسه گفت: در ساعات اولیه شاهد یک ساماندهی بودیم و تعدادی از افراد شرایطی ایجاد کردند که کسی نتواند صحبت کند و فضایی فراهم شد که امکان صحبت کردن برای موافقان استیضاح نباشد.
وی افزود: ربیعی خدای «لابی» است و تمام عوامل بیرونی و داخلی را جمع کرده که در وزارت بماند. عده‌ای تحت عنوان نمایندگان کارگری روز گذشته با حضور در مجلس خواستار ماندن ربیعی شدند و فضایی فراهم شد که اصلا استیضاح صورت نگیرد. ربیعی اگر وزیر خارجه بود، چون قدرت لابی‌گری دارد می‌توانست برجام را به یک سرانجامی برساند.
به گزارش آکاایران: نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به اینکه امروز شاکله تصمیمات اقتصادی در وزارت کار است، و به اسم بیمه و تعاون، بنگاه داری می‌کنند، گفت: ۳۲۷ شرکت زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی است، بزرگترین تولیدکنندگان دارو زیرمجموعه این سازمان هستند. امروز بخش عظیم اقتصاد در اختیار آنهاست. بیش از ۳۰ شرکت پتروشیمی متعلق به تأمین اجتماعی است.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ براساس تکالیف قانونی قرار بود نرخ بیکاری ۰.۸ درصد کاهش یابد، اما ۰.۴ درصد افزایش یافت. ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای جذب اشتغال به وزارت تعاون دادیم، اما آمار اشتغال ۲۰ درصد هم نشده است. من سال ۹۶ به رئیس مجلس نوشتم این وزارتخانه باید سه جانبه گرا باشد، اما یک جانبه گرایی مطلق است.
وی تأکید کرد: یک حزب سیاسی سردمدار جریانی شده تا در کنار وزیر مسائل کارگری را دنبال کند. براساس ضوابط و قانون تأمین اجتماعی و براساس ماده ۱۴ اساسنامه رئیس سازمان ۴ ساله است و وزیر می‌تواند ۶ ماه او را تمدید کند. اما از پایان سال ۹۶ تا امروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی خلاف قانون به کار خود ادامه می‌دهد.
رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید براینکه امروز بدهکارترین سازمان تأمین اجتماعی است، گفت: آقای پزشکیان مدعی می‌شود تخلفی در تأمین اجتماعی صورت نگرفته است. من پیشنهاد می‌کنم وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه فعالیت‌های اقتصادی پسران ربیعی و پروژه‌های اقتصادی که ورود کرده اند را بررسی کند که اکنون موجب مشکلاتی برای پدرشان شده‌اند. آقای پزشکیان! خانم زهرا پزشکیان مسئول فاینانس پتروشیمی جم چه ارتباطی با شما دارد؟
پورابراهیمی در پایان تصریح کرد: نمایندگان محترم؛ حجت خدا بین شما و رأی‌تان است، بینی و بین الله شهادت می‌دهم یک روز ماندن ربیعی به صلاح کشور نیست امروز مجلس به تکلیف تاریخی خودش عمل کند.
.

منبع : parsine.com