آکاایران: تهران (پانا) -  شاخص بورس روز جاری با ۴۰۴ واحد افزایش به ارتفاع ۱۰۸ هزار و ۸۰۰ واحد رسید.

به گزارش آکاایران:

آمارهای معاملاتی نشان می‌دهد که در پایان آخرین روز معاملاتی هفته جاری، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۴۰۴ واحدی به رقم ۱۰۸ هزار و ۸۰۰ واحد، شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۱۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۸۲ واحد، شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۴۷۹ واحدی به ۱۱۷ هزار و ۸۶۶ واحد، شاخص بازار اول با افزایش ۴۶۳ واحدی به رقم ۷۸ هزار و ۹۵۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵ واحدی به ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی فارس با ۱۰۸، پتروشیمی پارس با ۵۹ واحد و سایپا با ۳۸ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تهران با ۱۷۵ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۱۱۷ واحد و فولاد مبارکه با ۱۰۹ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

این گزارش می ‌فزاید: ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۳۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد و ۴۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۹۹ هزار و ۲۸۷ نوبت داد و ستد بود.

بورس
.

منبع : pana.ir