مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت بالقوه معادن افغانستان برای ترانزیت از بندر چابهار، گفت: افزایش تردد در جاده های چابهار به دلیل افزایش تخلیه و بارگیری نیازمند تامین زیرساخت های جاده ای و ریلی در این منطقه است.

العالم-ایران/اقتصادی

بهروز آقایی در مراسم امضای قراردادهای سرمایه گذاری توسعه بندر چابهار اظهار کرد: با اقدامات توسعه ای انجام شده ظرفیت بندر چابهار از 2.5 میلیون تن به 8.5 میلیون تن افزایش یافته است.

وی با اشاره به پیش بینی تردد سالانه 800 هزار تردد در جاده های چابهار (روزانه 2000 تردد)، افزود: با توجه به این مسئله انتظار داریم زیرساخت های مورد نیاز برای این میزان تردد از سوی دستگاه های ذی ربط فراهم شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت اتصال ریلی بندر چابهار به شبکه ریلی کشور، تصریح کرد: اگر این کار را انجام ندهیم بندر چابهار رقابت پذیر نخواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تامین زیرساخت های ریلی باعث می شود ترانزیت مواد معدنی افغانستان به عنوان برگ برنده ایران عملیاتی شود.

در حاشیه امضای قرارداد و تفاهمنامه توسعه بندر چابهار از دو ستگاه مکنده غلات به ارزش 4 میلیون یورو با همکاری یک شرکت داخلی و شرکتی آلمانی با ظرفیت 600 تن در ساعت به بهره برداری رسید. همچنین کلنگ ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در این بندر به زمین زده شد.

تسنیم

.

منبع : fa.alalam.ir