آکاایران: انگلیس باید به جای قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شود!

به گزارش آکاایران: به گزارش افق نیوز، دیوید تریسمن راه حل میزبانی انگلیس از  جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال به خاطر نقض قوانین فیفا توسط کشور قطر برای تصاحب میزبانی این رقابت ها با توجه به اسناد منتشر شده در رسانه ها را پیشنهاد کرد.

روز گذشته روزنامه تایمز انگلیس گزارش مفصلی با توجه به اسناد کشف شده درباره نقض قوانین فیفا توسط قطر برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال منتشر کرد که در آن این کشور به جذب کارمندان سابق سازمان اطلاعاتی آمریکا (CIA) جهت تخریب رقبای خود متهم شده بود.

دیوید تریسمن، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال انگلیس در این رابطه به  Evening Standard گفت: اگر اثبات شود که قطر برای تصاحب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال قوانین فیفا را نقض کرده است، این رقابت ها نمی تواند در این کشور برگزار شود.

وی افزود: انگلیس با کمال میل آماده است در صورت محرومیت قطر، میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال را بپذیرد. همه چیز در کشورمان جهت سازماندهی موفق این رقابت ها مهیا است.

کشور قطر در ماه دسامبر سال ۲۰۱۰ میلادی در فرایند انتخاباتی میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال را به دست آورد. رسوایی های انتخاب میزبان های جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ از سال ۲۰۱۴ میلادی و با تحقیق های رسمی دولت های آمریکا و سوئیس آغاز شده بود. به دنبال این اتفاق فیفا شروع به تحقیق مستقل و سرانجام در سایت رسمی خود اعلام کرد هیچ گونه نقض قانونی و موارد مشکوک را نیافته است.

منبع
تسنیم
.

منبع : ofoghnews.ir