آکاایران: رییس فراکسیون مفاسد اقتصادی مجلس، بر لزوم اعلام لیست کامل واردکنندگان غیرقانونی خودرو تاکید کرد.
نیک نیوز:  امیر خجسته با اشاره به تخلفات صورت گرفته در حوزه واردات خودرو، گفت: خودرو پرنده نیست که از آسمان آمده و گمرک ها نتوانند ورود آن را کنترل کنند، بلکه این خودرو ها از مبادی رسمی وارد کشور شده و وزیر صنعت نیز به واردات ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو اعتراف کرده است، در حالی که در ابتدای افشاء تاکید داشتند که این موضوع صحیح نیست.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفاف سازی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از رییس جمهور درخواست شده که لیست واردات و واردکنندگان خودرو های غیرقانونی و قاچاق اعلام شود، افزود: اسامی بخشی از این افراد اعلام شده است؛ اما نام برخی را حذف کرده اند که براساس گزارش های دریافتی اسامی برخی آقازاده از این لیست حذف شده است.
به گزارش آکاایران: در سال نوین تقریبا ۳۰ میلیارد دلار LC باز شده است
وی ادامه داد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفاف سازی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی این موضوع است که اگر لیست کامل اعلام نشود لیست کامل را به دست آورده و اعلام کند، لذا باید شفاف اسامی آقازاده های متخلف و تبانی کنندگان به مردم اعلام شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سال نوین تقریبا ۳۰ میلیارد دلار LC باز شده است، یادآور شد: و بسیاری از LC ها ثبت سفارش صوری صورت گرفته و در بسیاری از موارد کالا وارد کشور نشده است، لذا باید لیست این افراد متخلف باید به مردم اعلام شود.
باید مشخص شود که این LC ها کجا رفته است
وی افزود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و همچنین بانک مرکزی نمی توانند هرگونه که می خواهند رفتار کنند و مجلس تا آخر محکم پای شفافیت ایستاده و هیچ موضوعی در کشور نباید پنهان و فاقد شفافیت باشد.
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفاف سازی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید مشخص شود که این LC ها کجا رفته است، تصریح کرد: در آینده ممکن است کشور با خطر نبود کالا و اقلام مواجه شود چراکه این اجناسی که برای آن LC باز شده وارد کشور نمی شود و کالا هایی که از گمرک وارد شده احتکار می شود، چرا ۳۰ دستگاه نظارتی روی این موضوع نظارت نمی کنند؟

آکاایران: حذف اسامی برخی از آقازاده ها از لیست کامل واردکنندگان غیرقانونی خودرو

.

منبع : niknews.ir