آکاایران: آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نمازجمعه تهران با تقدیر از نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور آن را کاری عقلانی دانست و گفت: این نامه خیلی موثر بود و دشمن از چنین حرکاتی می ترسد.
نیک نیوز: آیت الله محمّد امامی کاشانی امام جمعه موقّت تهران، در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز (15 تیر) تهران با اشاره به در پیش بودن شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) خاطرنشان کرد: خداوند سیّد ابوالقاسم کاشانی را بیامرزد که وقتی ریاست مجلس شورای ملّی را به عهده داشت، 25 شوال؛ روز شهادت امام صادق(ع) را تعطیل اعلام کرد.

وی با بیان اینکه آزادی علمی حقیقی را امام صادق(ع) به دنیای اسلام عرضه کرد، خاطرنشان کرد: حضرت، 4 هزار شاگرد داشتند که اکثراً از اهل سنت بودند و اقلیّت آن ها، از شیعیان بودند. مرحوم شیخ طوسی در رجال، نام 3222 نفر از شاگردان امام صادق(ع) را با مشخصات ذکر می کند و می نویسد که اکثریت تقریبا اتفاق آن ها، اهل سنت بودند.

امامی کاشانی با بیان اینکه کلام امام صادق(ع) درباره عصر ما نیز است، به اظهارات رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع) در مورد ضرورت محکم کردن پیوند با مردم اشاره کرد و تصریح کرد: کلام رهبر انقلاب، همان بیان امام ششم است. رهبر انقلاب می فرمایند باید مراقب باشیم که دشمن نفوذ نکند؛ آن روز هم امام صادق(ع) می فرمودند نباید بگذاریم دشمن نفوذ کند.

وی ضرورت همبستگی میان امّت اسلامی را مورد تأکید قرار داد و افزود: نفرت بر آنها که در شبکه های تلویزیونی مطالبی را علیه مذهب یکدیگر بیان می کنند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه اختلاف، خواست صهیونیت هاست، تصریح کرد: امروز، وحدت کلمه، خواست امام زمان(عج) است.

امامی کاشانی ادامه داد: مردم، از شدت علاقه به امام صادق(ع) آن حضرت را «قائم آل محمّد» می خواندند، اما حضرت می فرمودند من خادم مهدی موعود هستم.

آیت الله امامی کاشانی همچنین در خطبه دوم نمازجمعه تهران  از سردار سلیمانی برای نامه به رئیس جمهور تقدیر کرد و آن را کاری عقلانی دانست و گفت: این نامه خیلی موثر بود و دشمن از چنین حرکاتی می ترسد.  

آکاایران: نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور در انسجام ملی مؤثر بود


.

منبع : niknews.ir