آکاایران: به گزارش آکاایران: به گزارش خبرهای بانکی به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مأموران گمرک بازرگان با هوشیاری و رصد یک محموله ترانزیتی موفق به کشف 6 نفر شدند که در داخل بار این تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند توسط قاچاقچیان انسان به ترکیه و از آنجا به اروپا منتقل شوند.

با کشف این محموله، آمار کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک از ابتدای سال جاری تا کنون به 110 مورد رسید. در محموله نوین قاچاق انسان یک زن و دو کودک نیز توسط ماموران گمرک کشف شده است .

ماموران گمرک با مشکوک شدن به این محموله که حامل بار تزانزیتی مس بود، و با رصد اطلاعات محموله و استفاده از دستگاه ایکس، به بازرسی این محموله اقدام کردند.

این افراد که خود را در محموله مس مخفی کردند بودند،تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند. گمرک بازرگان در حال حاضر مجهز به دو دستگاه ایکس ری کامیونی است که یک دستگاه از این ایکس ری ها این هفته به بهره برداری رسید و نخستین ایکس کامیونی ساخت داخل به شمار می رود.

بنابراین گزارش با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز گمرکات کشور به دستگاه‌های پیشرفته ایکس‌ری ، این سازمان در سال 96 موفق به کشف بیش از 550 مورد قاچاق انسان شد. همچنین از ابتدای سال جاری تا کنون 110 مورد کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک صورت گرفته است.

تاریخ خبر: ۱٣۹٧/٠۵/٠٤ ۱۲:٠٧:٠٧
.

منبع : newsbank.ir