Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
آغاز پایش کارت های بازرگانی توسط اتاق تهران
آکاایران: آغاز پایش کارت های بازرگانی توسط اتاق تهران

آکاایران: آغاز پایش کارت های بازرگانی توسط اتاق تهران

رئیس اتاق تهران از آغاز پایش کارت های بازرگانی از سوی اتاق بازرگانی تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی تهران، مسعود خوانساری در واکنش به اتفاقات روزهای گذشته و به منظور هرچه بیشتر شفاف سازی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و تقلب اعلام کرد که اتاق تهران از هفته گذشته، فرایند پایش کارت های بازرگانی صادر شده توسط خود را آغاز کرده است.

به گزارش آکاایران: رئیس اتاق تهران با تاکید بر این که همواره تمام مراحل قانونی صدور و تمدید کارت بازرگانی در این اتاق به طور کامل اجرا شده است گفت: با توجه به سیاست های ارزی نوین، اقبال به دریافت کارت بازرگانی بسیار زیاد شد و این هجوم که ناشی از تلاش برای دریافت ارز دولتی بود، ممکن بود شرایطی ایجاد کند که سوءاستفاده هایی نیز شکل بگیرد. در نتیجه اتاق تهران خود تصمیم گرفت تا کار پایش مجدد را آغاز کند.

 خوانساری ادامه داد: در این پایش مجدد، تمام افرادی که دارای کارت بازرگانی بوده اما آدرس یا شماره تلفن و سایر مدارک ارائه شده توسط آنها با واقعیت تطبیق نداشته باشد، به فوریت مسدود خواهد شد و در صورت مشاهده هر تخلفی، متخلفان به مراجع ذی ربط معرفی خواهند شد.

رئیس اتاق تهران هم چنین با اشاره به محدودیت هایی که به تازگی از سوی دولت برای کاربرد کارت بازرگانی اعمال شده است، تاکید کرد که پایش این مساله در حیطه مسوولیت های اتاق نیست مگر این که اطلاعت مربوط به تخصیص های صورت گرفته از ابتدای سال در اختیار اتاق قرار گیرد.

خوانساری از بانک مرکزی درخواست کرد که کلیه گشایش هایی که از ابتدای سال صورت پذیرفته، به اتاق تهران اعلام شود تا برابر مصوبه دولت مبنی بر محدودیت در سقف کارت های یکساله و دوساله اقدام مقتضی صورت پذیرد.

لازم به ذکر است، برابر محدودیت هایی که دولت در کاربرد کارت های بازرگانی وضع کرده است دارنده کارت بازرگانی در سال اول تا سقف 500 هزار دلار و در صورت عملکرد مثبت در سال دوم تا سقف دو میلیون دلار اجازه واردات کالا دارند.

.

منبع : mehrnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :