روحانی به «میشل عون»: ملت بزرگ لبنان با صبر و همبستگی از حوادث سخت عبور می کند- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim
رئیس جمهور در گفت گوی تلفنی با همتای لبنانی خود گفت: یقینا ملت بزرگ لبنان با صبر و همبستگی از این حادثه سخت نیز با عزت و سربلندی عبور خواهد کرد.

آکاایران: روحانی به «میشل عون»: ملت بزرگ لبنان با صبر و همبستگی از حوادث سخت عبور می کند

آکاایران: رئیس جمهور در گفت گوی تلفنی با همتای لبنانی خود گفت: یقینا ملت بزرگ لبنان با صبر و همبستگی از این حادثه سخت نیز با عزت و سربلندی عبور خواهد کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور روز پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با «میشل عون»، رئیس جمهور لبنان، ضمن ابراز همدردی از سوی دولت و ملت ایران با دولت و ملت لبنان، گفت: حادثه انفجار بندر بیروت برای ایرانیان نیز بسیار غم انگیز و اندوهبار بود و مردم ایران شریک درد ملت لبنان هستند.

پیام روحانی به «میشل عون» در پی انفجار بیروت: ایران آماده ارسال کمک های پزشکی و مداوای مجروحان است
درخواست قالیباف از هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان بیروت/تسلیت به سیدحسن نصرالله
تماس تلفنی قالیباف با "نبیه بری" درباره حادثه انفجار بیروت
سرلشکر سلامی: آماده کمک به آسیب دیدگان حادثه بیروت هستیم
تسلیت ولایتی به ملت و دولت لبنان در پی حادثه دلخراش بندر بیروت

وی با بیان اینکه یقین دارم ملت بزرگ و مقاوم لبنان، با صبر و همبستگی همچون همیشه از حادثه سخت انفجار در بندر بیروت نیز با عزت و سربلندی عبور خواهند کرد، اظهارداشت: دولت و ملت ایران مثل همیشه در کنار مردم عزیز لبنان خواهند بود و دولت ایران برای تامین هر گونه نیاز امدادی، درمانی، دارویی و غذایی اعلامی از سوی دولت لبنان، آمادگی دارد.

رئیس جمهور اظهار داشت: وزرای امور خارجه و بهداشت و درمان ایران و همچنین رئیس سازمان هلال احمر موظف شده اند تا با همتایان خود، به شکل مستمر در تماس باشند تا بتوانیم هرگونه نیازمندی و کمک به مردم و کشور دوست و برادرمان لبنان را به سرعت پاسخ دهیم.

در این گفت وگو رئیس جمهور برای جانباختگان حادثه انفجار در بندر بیروت رحمت و غفران الهی و برای آسیب دیدگان صبر و شفای عاجل از خداوند مسئلت کرد و به رئیس جمهور لبنان اطمینان داد که هر زمان نیاز به هرگونه کمک و پشتیبانی داشته باشید، ملت و دولت ایران در کنار شما حضور داشته و از هیچ گونه همیاری و همراهی با ملت لبنان دریغ نداشته و نخواهد داشت.

«میشل عون» رئیس جمهور لبنان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران در حادثه انفجار بندر بیروت، گفت: ملت لبنان همواره قدردان توجه و محبت ملت و دولت ایران به خود بوده و هست.

وی افزود: طبیعتا بررسی همه ابعاد این حادثه و جمع بندی خسارات و کمک های مورد نیاز زمان بر است، اما تاریخ روابط و دوستی دو ملت ایران و لبنان گواه آن است که هرگاه دولت و ملت لبنان نیاز به کمک داشته، ملت و دولت ایران از هیچ یاری و کمکی دریغ نداشته اند و عمیقا از احساسات برادرانه و دوستانه ایرانیان نسبت به خود سپاسگزاری می کنیم.

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :