آکاایران: جزئیات چگونگی و نحوه پرداخت و نیز سقف وام ودیعه مسکن در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

- اخبار سیاسی -

سیدالبرز  حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه، 12 مرداد 99) این کمیسیون، گفت: در این جلسه ادامه طرح ساماندهی بازار مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به جزئیاتی از طرح ساماندهی بازار مسکن، اظهارداشت: طبق ماده 17 این طرح، بانک مرکزی موظف است نسبت به ایجاد شرایط جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور تأمین ودیعه مسکن را ایجاد کند.

روحانی به وزیر راه: وام ودیعه مسکن به مستاجرین در ماه آینده اختصاص یابد
آقا تهرانی: اگر به مردم ودیعه مسکن می دهند به نمایندگان هم بدهند/ کمک هزینه مسکن را نمی گیرم

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: طبق این طرح، تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت نمی شود و آنها فقط در مدت زمان یک سال سود این وام ها را به بانک پرداخت می کنند و پس از اتمام 12 ماه، کل مبلغ وام از سوی موجر به بانک برگردانده خواهد شد.

حسینی با تأکید بر اینکه در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس درباره چگونگی و سقف تسهیلات ودیعه مسکن بحث و تبادل نظر شد، گفت: وزارت راه و شهرسازی مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن را به مدت 5 سال قابل تمدید اعلام کرده و به اجاره نامه هایی که کد رهگیری دارا باشند این وام تعلق می گیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از این جلسه درباره مالیات بر نقل و انتقال مسکن بحث و تبادل نظر و در نهایت مقرر شد در این زمینه تبادل اطلاعاتی نیز با کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شود.

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com