آکاایران: گروه استان ها - سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مراسم های ماه محرم در سال جاری قطعا همانند سال های قبل نخواهد بود، گفت: وزارت بهداشت و سایر دستگاه های تصمیم گیر در حال بحث و بررسی درباره چگونگی برگزاری مراسم ها هستند.

- اخبار استانها -

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: برگزاری مراسم محرم در سال جاری با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا قطعا همانند سال‌های قبل نخواهد بود. 

وی با تاکید بر اینکه سلامت و امنیت جان شهروندان یکی از حساس‌ترین موضوع‌هایی است که باید با توجه به آن تصمیم‌گیری کرد، تصریح کرد: وزارت بهداشت و سایر بخش‌های تصمیم‌گیر کشور در حال بحث و بررسی در زمینه شیوه‌های مختلف برای برگزاری مراسم‌ محرم امسال هستند و این موضوع نیازمند همکاری و همراهی مردم و هیئت‌های مذهبی است.

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا امسال دسته "حسینیه اعظم زنجان" و "زینبیه اعظم زنجان" برگزار می‌شود، گفت: همه ما دل در گروی عشق سیدالشهدا(ع) داریم و مراسم محرم برای همه مردم ایران ارزشمند است و باید با رعایت ایمن‌ترین شیوه‌ها از نظر بهداشتی برگزار شود و در حال حاضر در حال بررسی موضوع هستیم و قطعا آنچیز که مسلم است قطعا برگزاری مراسم امسال محرم همانند سال‌های گذشته نخواهد بود.

وی در ادامه به وضعیت استان زنجان اشاره کرد و افزود: استان زنجان در هفته گذشته وضعیت قرمزی داشت ولی در حال حاضر در وضعیت هشدار قرار دارد.

گزارش ویدیوئی| سیستان و بلوچستان روی خط قرمز کرونا / آمار مرگ و میر رکورد شکست
روحانی: پیش‌بینی می‌شود در دو هفته آینده آمار مبتلایان به کرونا کاهش پیدا کند
معاون وزیر بهداشت: هیچ داروی اختصاصی برای کرونا موجود نیست

سادات‌لاری در ادامه با تقدیر از کادر بهداشت و درمان استان زنجان گفت: کادر درمانی استان زنجان نیز همانند سایر استان‌های درگیر با ویروس کرونا دچار خستگی شده‌اند و هرچند مدافعان سلامت از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام قوا تلاش کرده و جان بسیاری از بیماران را نجات داده‌اند، اما باید همکاری و همراهی از طرف مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها، استفاده حداکثری از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی انجام شود تا افراد کمتری به این ویروس مبتلا شوند و بتوانیم شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس در کشور باشیم.

انتهای پیام/ی

.

منبع : https:tasnimnews.com