"جوشاندن آب" ویروس کرونا را به صورت آنی از بین می برد!- اخبار اجتماعی
از زمان شیوع ویروس کرونا، بررسی ماندگاری ویروس در فضاهای متفاوت مورد بررسی قرار گرفت اما شرایط زیستی این ویروس در آب کمی متفاوت از سایر فضاها است؛ "جوشاندن

آکاایران: "جوشاندن آب" ویروس کرونا را به صورت آنی از بین می برد!

آکاایران: از زمان شیوع ویروس کرونا، بررسی ماندگاری ویروس در فضاهای متفاوت مورد بررسی قرار گرفت اما شرایط زیستی این ویروس در آب کمی متفاوت از سایر فضاها است؛ "جوشاندن آب" ویروس کرونا را به صورت آنی از بین می برد!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تخمین زیست ویروس کرونا بر سطوح مختلف و در فضاهای متفاوت از جمله تحقیقات گسترده ای بود که دانشمندان بر روی آن تمرکز داشته‌اند؛ شرایط زیستی ویروس کرونا در آب اما کمی متفاوت و متغیر بود.

در راستای تخمین زنده‌مانی ویروس در آب، تحقیقات تازه‌ای توسط محققان روسی انجام شده که نشان می‌دهد ویروس کرونا در آب و در دمای اتاق حدود 24 ساعت زنده می‌ماند و تراکم زنده‌مانی ویروس در این فضا هم تا 90 درصد است.

این تحقیقات که توسط مرکز ویروس‌شناسی روسیه انجام شده همچنین نشان می‌دهد جوشاندن آب ویروس کرونا را به صورت آنی از بین می‌برد؛ اگر به آب کلر هم اضافه شود باعث از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود؛ شرایط زنده‌مانی ویروس در آب دریا هم مورد بررسی قرار گرفته است که نشان می‌دهد این ویروس در آب دریا امکان تکثیر ندارد اما امکان زنده ماندن تا مدت مشخصی را دارد.

در واقع شرایط زیست ویروس در آب را دمای آن تعیین می‌کند.

کرونا در آمریکا/ ایالت کالیفرنیا با بیش از 500 هزار مبتلا پیشتاز است
روش نوین شرکت ژاپنی در شناسایی کرونا در 30 دقیقه
ثبت بیش از 52 هزار مبتلا به کرونا در برزیل طی یک روز

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :