آکاایران: رئیس سازمان جهانی بهداشت از افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا در جهان خبر داد و گفت: بیماری کووید۱۹ هنوز به نقطه اوج همه گیری نرسیده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ رئیس "سازمان جهانی بهداشت" (WTO) اعلام کرد که جهان هنوز به نقطه اوج همه‌گیری ویروس کووید19 نرسیده است.

پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت، "تدروس آدهانوم"، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ضمن اشاره به شناسایی 400 هزار فرد مبتلا در سطح جهان در طی روزهای آخر هفته گذشته از افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا سخن گفت.

وی گفت: «هر چند به نظر می‌رسد که آمار مرگ‌و‌میر در سطح جهان تثبیت شده است اما در واقع، تنها برخی کشورها به پیشرفت چشمگیری در زمینه کاهش تعداد جان باختگان دست یافته‌اند، این در حالی است که در بقیه کشورها شمار قربانیان همچنان در حال افزایش است.»

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین در واکنش به ابتلای "ژائیر بولسونارو" رئیس‌جمهور برزیل به بیماری کرونا برای او آرزوی سلامتی کرد.

تدروس آدهانوم تاکید کرد که ابتلای "ژائیر بولسونارو" به ویروس کووید19 نشان می‌دهد که هیچ کشور و هیچ فردی در برابر شیوع این ویروس مصون نیست.

همه‌گیری بیماری کووید19 در سطح جهان تاکنون جان دستکم 546 هزار نفر را گرفته است؛ تعداد افرادی که تاکنون نتیجه تست کرونای آنها مثبت اعلام شده نیز به 11 میلیون و 954 هزار نفر رسیده است.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای 56000 آمریکایی در 24 ساعت گذشته +جدول آخرین تغییرات
محققان دانشگاه آکسفورد: ویروس کرونا حدود 9 ماه قبل از چین در فاضلاب اسپانیا رصد شده ‌بود

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com