عربستان کشورهای اسلامی را درباره "حج تمتع" در بلاتکلیفی نگاه داشته است- اخبار اجتماعی
سرپرست حجاج ایرانی گفت: عربستان همچنان کشورهای اسلامی را در خصوص حج آینده در بلاتکلیفی نگاه داشته است.

آکاایران: عربستان کشورهای اسلامی را درباره "حج تمتع" در بلاتکلیفی نگاه داشته است

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب با بیان اینکه عربستان همچنان کشورهای اسلامی را در خصوص حج آینده در بلاتکلیفی نگاه داشته است، از حاضران خواست در برنامه ریزی ها، احتمالات مختلف در مورد حج را مدنظر قرار دهند و مدیران و روحانیون، زائران  را توجیه کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده و درحال حاضر عملاً برگزاری تجمعات و همایش ها امکان پذیر نیست، استفاده از امکانات فضای مجازی باید در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان؛ مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری نیز در این نشست با اشاره به اینکه بیش از 11500 نفر نرم افزار کاروان مجازی را در گوشیهای هوشمند خود نصب کرده اند، اظهار کرد: میانگین حضور هر کاربر در این نرم افزار 17 دقیقه بوده است.

وی با اشاره به استفاده بیش از 290 هزار نفر از کلاسهای برخط آموزش گفت: در کانال ویژه روحانیون و مدیران حج 99 در پیام رسان بله، حدود 420 روحانی و مدیر عضو شده و 95 کاروان تاکنون در بخش "کاروان من" از نرم افزار کاروان مجازی فعال شده اند.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام  والمسلمین علی پروانه؛ مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه با اشاره به اینکه تقریبا 500 روحانی به کاروانهای زائران شیعه معرفی شده اند، اظهار کرد: معاینات پزشکی 355 نفر از آنان تاکنون انجام شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در تخصیص معین و معینه ها به کاروان هایی که شرایط لازم را دارا باشند، مشکلی موجود نیست.

این جلسه با گزارش حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری؛ مدیر امور اهل سنت بعثه در مورد اقدامات صورت گرفته در این حوزه ادامه یافت و وی از افزایش تعداد کاروان های اهل سنت به 63 کاروان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیمی؛ مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه نیز اعلام کرد: بخشی از محصولات فرهنگی حجاج آماده شده است و بخش دیگر با مشخص شدن وضعیت حج به سرعت چاپ و توزیع خواهد شد.

برپایه این گزارش، در این جلسه، سید جواد مظلومی و سید حسین رکن الدینی، معاونین بین الملل و فرهنگی و آقای محمد حسین خوشنویس، معاون توسعه مدیریت و منابع بعثه و تعدادی از مدیران این سه معاونت در باره اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده گزارش دادند.

در پایان این جلسه، نماینده ولی فقیه بار دیگر بر انتخاب نیروهای توانمند و کارآمد برای اعزام به حج تاکید کرد و گفت: حج سهمیه ای نیست و حق الناس و عدالت در اعزام نیروها باید در نظر گرفته شود و افرادی اعزام شوند که علاوه بر کارایی، از ویژگی چندپیشگی برخوردار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: از کارکردهای مختلف فضای مجازی در راستای ماموریت های کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و دو معاونت بین الملل و فرهنگی باید هرچه بیشتر استفاده شود.

پایان معاینات پزشکی زائران زیر 60 سال حج تمتع 99
گزارش/ 3 سناریو اصلی در برگزاری "حج تمتع 99"

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :