آکاایران: انتقاد تعزیرات از قیمت سازی های نجومی در بازار خودرو/ رایگانی: امیدوارم دیوار و شیپور شریک دلال ها نباشند

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدیاسر رایگانی درباره درخواست جمعی از رانندگان و مالکان در صنعت حمل و نقل مبنی بر گرانی بی حساب ماشین سنگین و دلالی موجود اظهار کرد: با بازار آشفته قیمت خودرو های سنگین و سبک مواجهیم و تا زمانی که دلال ها در بازار قیمت سازی کنند، وضع همین گونه خواهد بود.

وی ادامه داد: خودروی سنگین "اف اچ" که 16 ماه پیش با ارز 4500 تومانی 416 میلیون تومان بود، اکنون در قیمت سازی ها و دلالی ها حدود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت گذاری می کنند یعنی بیش از 6 برابر؛ در شرایطی که قیمت ارز تقریبا 3 برابر شده است. همچنین قیمت "ولووی 500" از 420 میلیون تومان به 2 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده و ماشین "ولووی مدل 1353" که از رده خارج است در یک سال اخیر از 60 میلیون به 600 میلیون تومان رسیده است و خودروی سنگین البرز که بهمن و اسفند سال گذشته 315 میلیون تومان به فروش می رسید، در قیمت سازی های دلال ها حدود 590 میلیون تومان آگهی می شود در حالی که این خودرو در داخل مونتاژ می شود.

سخنگوی تعزیرات گفت: در این شرایط شاید سایت هایی مانند دیوار یا شیپور با این دلال ها شریکند و نفعی از این قیمت سازی ها می برند که امیدواریم اینگونه نباشد. این سایت ها نباید اجازه دهند که دلال ها از فضای سایتشان سوءاستفاده کنند و به راننده های زحمتکش به صنعت حمل و نقل کشور خدمت می کنند، اجحاف شود. به عنوان مثال راننده ای می گفت خودروی سنگین خود را قبل از عید فروخته و معادل این مبلغ وام هم گرفته است و باوجود این وام حتی همان ماشین خود را نمی تواند بخرد.

سخنگوی تعزیرات: اسامی محتکران لیموترش به سازمان تعزیرات و قوه قضائیه اعلام نشده است
تعزیرات: 1310 شرکت و تاجر مسدودالحساب و ممنوع المعامله شدند
سخنگوی تعزیرات: اتحادیه بار، انحصارگران لیموترش را می شناسد و معرفی نمی کند/بیشترین شکایت خودرویی از سایپا و ایران خودرو
تعزیرات: ارجاع پرونده تخلفات فروش اینترنتی نسبت به وقوع آنها صفر است
تعزیرات حکومتی: جریمه 7 میلیارد تومانی واحدهای صنفی متخلف در طرح نوروزی
سوءاستفاده از اقبال و اجبار مردم برای خرید اینترنتی در خانه نشینی اجباری

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com