پیش بینی ورود موج دوم سیلاب افغانستان به منطقه
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل از پیش بینی ورود موج دوم و سیلاب قوی تر طی روزهای آتی به منطقه سیستان خبر داد.
آکاایران: پیش بینی ورود موج دوم سیلاب افغانستان به منطقه

آکاایران: پیش بینی ورود موج دوم سیلاب افغانستان به منطقه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل از پیش بینی ورود موج دوم و سیلاب قوی تر طی روزهای آتی به منطقه سیستان خبر داد.

به گزارش مشرق، مهدی سراوانی اول اظهار داشت: خوشبختانه طی روزهای گذشته سیلاب نسبتاً خوبی از کشور افغانستان وارد منطقه سیستان شده که هم اکنون نیز ادامه داشته و در حال ورود به کانال های از پیش تعیین شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل افزود: سیلابی که در حال ورود است به هامون هیرمند در اطراف کوه خواجه و ابتدای هامون صابوری شامل چنگ دراز، چنگ روغنی و منطقه لورگ باغ هدایت می شود که در شرایط عادی و قابل کنترل است و به گونه ای نیست که کنترل و مدیریت آن دشوار باشد.

وی تاکید کرد: قطعاً این آب تاثیر به سزایی در رونق کشاورزی و کاهش ریزگرد و گرد وغبارهای نفس گیر منطقه دارد که با توجه به لایروبی های انجام شده، محل هایی که از قبل برنامه ریزی کرده ایم در حال آبگیری است.

بیشتر بخوانید
گزارش ویدئویی تسنیم| عواقب سیل در بلوچستان / روستاهای شهرستان دشتیاری همچنان درگیر سیلاب

بلوچستان دوباره سیلابی شد؛ 5 شهرستان جنوبی درگیر سیلاب + فیلم

استاندار سیستان و بلوچستان: سیلاب در روزهای آینده ادامه دارد؛ سیلاب جنوب بلوچستان مخرب بود

به گفته سراوانی اول؛ با توجه به سابقه سال های گذشته و تجربیات موجود، پیش بینی می شود طی روزهای آتی موج دوم سیلاب که با شدت بیشتر و قوت بالاتری است وارد منطقه سیستان شود که در این زمینه نیز آمادگی لازم وجود دارد و تدابیر لازم اندیشیده شده که این سیلاب ها خسارتی به منازل و زمین های کشاورزی مردم وارد نکند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش های رسیده از سوی منابع محلی، فراه رود در کشور افغانستان هم آورده آبی خوبی دارد که به هامون صابوری سرازیر خواهد شد و به زودی به منطقه می رسد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل تاکید کرد: این سیلاب ها ناشی از بارندگی های شدید و آب های غیرقابل کنترل در کشور افغانستان است و هیچ ارتباطی به حقابه تالاب بین المللی هامون ندارد.

منبع: تسنیم
.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :