ورود نوع جدید ویروس کرونا به چین از ترکیه!- اخبار اجتماعی
طبق گفته متخصص بیمارستان پکن، نوع جدیدی از ویروس کرونا توسط مسافران به کشور چین وارد شده است.

آکاایران: ورود نوع نوین ویروس کرونا به چین از ترکیه!

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از متخصصان بیمارستان شهر پکن چین با بررسی بیمارانی که از خارج از این کشور آمده بودند، متوجه شد نوع جدیدی از ویروس کرونا به کشور چین وارد شده است.

پایگاه خبری "دیلی میل" نوشت، پروفسور "لی لان ژوان" ، عضو تیم متخصصان بیمارستان پکن گفت بسیار نگران کننده است که نوع جدیدی از ویروس کرونا توسط فردی که اخیرا از خارج به کشور چین  بازگشته، وارد شده است.

فرد مبتلا مردی از اهالی "گوانگژو" است که از یک زن که اخیرا از ترکیه به چین بازگشته به وی منتقل شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که زندگی در شهر ووهان و دیگر شهرهای چین به حالت عادی بازگشته است و امکان شیوع مجدد وجود دارد.

پروفسور لی 73 ساله در مصاحبه با شبکه های خبر این کشور گفت: « کنترل و پیشگیری از موارد وارداتی یک کار دشوار برای کارمندان پزشکی است؛ این امر ما را مستلزم ادامه تلاش خود می کند تا از انتشار و همه گیری ویروس نوین جلوگیری کنیم.»

وی همچنین از مقامات رسمی چین خواست کسانی را که به ویروس نوین مبتلا شده اند، شناسایی کنند؛ این افراد می توانند باعث فراگیری بیماری در این کشور بشوند.

این اولین پرونده ویروس کرونا در کشور چین است که ارتباط مستقیمی با یک پرونده وارداتی دارد؛ کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری "گوانگژو" در بیانیه ای روز گذشته آن را « پرونده ای مربوط به یک پرونده وارداتی» نامید.

,کشور چین, ویروس کرونا

اسپانیا| رها کردن سالخوردگان در خانه های سالمندان موجب مرگ بسیاری از آنها شد
بالاترین تعداد موارد ابتلا به کرونا تنها ظرف یک روز در "نیوساوت ولز" استرالیا
آخرین آمار جهانی کرونا/ افزایش بیش از 11000 مبتلا در آمریکا در 24 ساعت گذشته +جدول

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :