توصیه آیت الله نوری همدانی به سفیر افغانستان
یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه ملت افغانستان باید آمریکایی ها را از خاک خود بیرون کنند گفت: ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به آمریکایی ها بدهند چراک
آکاایران: توصیه آیت الله نوری همدانی به سفیر افغانستان

آکاایران: توصیه آیت الله نوری همدانی به سفیر افغانستان

یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه ملت افغانستان باید آمریکایی ها را از خاک خود بیرون کنند گفت: ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به آمریکایی ها بدهند چراکه هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت.

به گزارش مشرق، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز دیدار سفیر افغانستان در ایران، با تاکید بر اینکه تمام مسلمانان جهان با هم برادرند اظهار کرد:در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست و مسلمانان باید با دید محبت، الفت و برادری به یکدیگر نگاه کنند و در برابر کفار شدید و قوی باشند.

وی آگاهی از شرایط زمانه و عمل به وظایف را لازمه امروز امت اسلام دانست و گفت: امروز در شرایط خاصی دشمنان تهاجمات سنگینی علیه کشورهای اسلامی انجام می دهند و بر مسلمانان لازم است که در چنین شرایطی وحدت و اتحاد دارا باشند.

این مرجع تقلید با انتقاد از عدم اتحاد برخی کشورها در برابر دشمنان جامعه اسلامی تصریح کرد: قرآن کریم بر تمسک مسلمین به ریسمان اتحاد الهی و پرهیز از اختلافات تاکید می کند.

وی با اذعان به اینکه نباید اجازه داد که افغانستان مورد تاخت وتاز آمریکا و صهیونیست ها باشد افزود: باید در افغانستان و کشورهای اسلامی اتحاد جدی وجود داشته باشد تا دشمن نتواند نفوذ کند، باید جلوی نفوذ دشمن را با انسجام بین مسلمین بگیریم و دشمن نباید جرأت کند که قدم در کشورهای اسلامی بگذارد.

آیت الله نوری همدانی ایران اسلامی را در کنار ملت های مسلمان به ویژه ملت افغانستان دانست و با تاکید بر اینکه نباید به دشمن میدان داد چراکه کفار در هر حالتی با ما دشمن هستند اظهار کرد: ما باید در همه جهت خود را تقویت کنیم و باقدرت ایمان و عقیده در برابر دشمن ایستادگی کنیم، ایران اسلامی باوجود همه سختی ها مقتدرانه و سرافراز در برابر دشمنان ایستاده است.

وی با تاکید بر اینکه دل دشمنان اسلام پر از کینه علیه امت اسلام است بیان کرد: دشمنان اسلام هیچ گاه نمی توانند دوست امت اسلام باشند و اگر هم در مواقعی لبخند می زنند برای فریب است تا زمانی ضربه خود را وارد کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به پذیرفتن 3 میلیون مهاجر افغانستانی در کشور گفت: این حرکت ایران نشانه دوستی و عطوفت ما است، البته برخی اوقات امور خلاف اخلاق از طرفین به وجود می آید که باید برطرف شود اما باید از این ظرفیت دوستی به خوبی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه ملت و دولت افغانستان باید آمریکایی ها را از خاک خود بیرون کنند خاطرنشان کرد: ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به آمریکایی ها بدهند چراکه هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت اما اگر درگیر اختلاف باشیم قدرت ها از بین می رود، ملت افغانستان برادر ما است و ما در کنار مردم این کشور هستیم.

.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :