امیرعبداللهیان در دیدارِ سفیر سوریه: ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند- اخبار سیاسی
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ار

آکاایران: امیرعبداللهیان در دیدارِ سفیر سوریه: ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند

آکاایران: - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدار "عدنان محمود" سفیر جمهوری سوریه در تهران ضمن محکوم کردن ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط دولت عصیان‌گر آمریکا، تصریح کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی کنار دولت و ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم کارنامه درخشانی را خلق کرد که به استقلال و رهایی سوریه از چنگال تروریسم انجامید.

وی همچنین از ابراز همدردی و پیام‌های تسلیت مقامات سوری و حضور انبوه مردم سوریه در گرامیداشت مقام سردار سلیمانی قدردانی کرد.

امیر حاتمی در دیدار وزیر دفاع سوریه: ترامپ با ترور سردار سلیمانی هزینه حضور آمریکا در منطقه را بالا برد
لاریجانی: سردار سلیمانی شرّ تروریست‌‌ها را از سر مردم عراق و سوریه زدود
لاریجانی: برخی کشورها که باعث خسارت در سوریه بوده‌اند برای بازسازی شرط می‌گذارند

دستیار ویژه رئیس مجلس بر استمرار حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود، استقبال می‌کند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیئت‌ها و تداوم گفت‌وگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور، استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان در پایان این دیدار گفت: امیدواریم بحران در ادلب که در نتیجه حضور تروریست‌ها در این منطقه ایجاد شده است به‌زودی حل‌وفصل گردد و این استان به دامان مردم و حاکمیت مرکزی سوریه بازگردد.

همچنین "عدنان محمود" سفیر جمهوری سوریه در تهران نیز ضمن تسلیت به‌مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی، گفت: بی‌تردید نقش محور مقاومت در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی کمرنگ نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است که به‌خوبی تمام بحران‌ها را تبدیل به فرصت می‌کند.

وی با تحلیل از نقش مهم و سازنده مقام معظم رهبری و درایت ایشان و مسئولان ایرانی، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز میادین سیاسی و بین‌المللی بوده است.

براساس این گزارش، طرفین در این دیدار ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای و پارلمانی تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/+

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :