کارگران هفت تپه چرا بازداشت شدند؟
دادستان شوش با تایید خبر بازداشت تعدادی ازکارگران نیشکر هفت تپه، گفت: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد ناآرامی، با دستورقضایی
آکاایران: کارگران هفت تپه چرا بازداشت شدند؟

آکاایران: کارگران هفت تپه چرا بازداشت شدند؟

دادستان شوش با تایید خبر بازداشت تعدادی ازکارگران نیشکر هفت تپه، گفت: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد ناآرامی، با دستورقضایی قاضی کشیک بازداشت شدند

به گزارش مشرق، مصطفی نظری گفت: با پیگیری های دستگاه قضائی استان خوزستان، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حقوق خود را تا مرداد ماه دریافت کردند و مابقی حقوق آنان با پیگیرهای صورت گرفته نیز به تدریج پرداخت می شود.

وی در خصوص علت بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز افزود: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد هیاهو جلوی در کارخانه و جلوگیری از ورود مدیر اجرایی کارخانه، باعث ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند که با دستور قضائی قاضی کشیک بازداشت شدند لذا با توجه به عدم توانایی ارائه وثیقه در نظر گرفته شده، هنوز در بازداشت به سر می برند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش در ادامه اظهار کرد: با توجه به فصل تولید و بهره برداری کارخانه و منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال جهش تولید نامگذاری کرده اند و همچنین تأکیدات رئیس قوه قضائیه در خصوص حمایت از تولید ملی، با هرگونه ایجاد ناامنی و ممانعت از تولید، برخورد قانونی مناسب می شود.

نظری تصریح کرد: حقوق و دستمزد شهریورماه کارگران آماده شده و به زودی پرداخت می شود و تا پایان سال پرداخت حقوق ها مستمرا و به روز انجام می شود لذا کارگران شریف شرکت نیشکر هفت تپه از این جهت دغدغه ای نداشته باشند.

وی افزود: از کلیه کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی و مردم شهرستان شوش انتظار داریم با همدلی، اجازه ندهند چرخ کارخانه ها از حرکت باز بایستد و تولید متوقف شود.

نظری همچنین هرگونه انتشار ویروس کرونا در زندان دزفول را تکذیب و بیان کرد: هیچکدام از کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه به کرونا مبتلا نشده اند و همگی در سلامت کامل هستند.

منبع: مهر
.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :