بدقولی ۵ ماهه روحانی درباره جاماندگان «یارانه معیشتی»
با وجود اینکه اینکه مسئولان دولت تدبیر در روزهای پایانی سال گذشته از تغییرات و افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی خبر داده بودند.
آکاایران: بدقولی ۵ ماهه روحانی درباره جاماندگان «یارانه معیشتی»

آکاایران: بدقولی ۵ ماهه روحانی درباره جاماندگان «یارانه معیشتی»

با وجود اینکه اینکه مسئولان دولت تدبیر در روزهای پایانی سال گذشته از تغییرات و افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی خبر داده بودند.

به گزارش مشرق، در حالی نیمه دوم سال ۹۹ را سپری می کنیم که دولت تدبیر و امید به وعده خود در رابطه با جاماندگان "یارانه معیشتی" عمل نکرده است و البته برنامه مشخصی نیز برای خانواده های جامانده ندارد.

دولت روحانی در حالی از آذر ماه سال گذشته در پی افزایش شدید قیمت بنزین اقدام به واریز یارانه معیشتی از محل درآمد دولت از بخشی از این درآمد به تعدادی از خانواده ها کرد که قرار بود در ادامه خانواده های جامانده متقاضی دریافت یارانه معیشتی در خرداد امسال پس از بررسی به لیست گیرندگان یارانه معیشتی اضافه شود اما مسئولان دولتی این بار هم در این زمینه بدقولی کرده اند.

نخستین مرحله یارانه معیشتی در  تاریخ های ۲۷ آبان، ۳۰ آبان و دوم آذر ۹۸ توسط سازمان برنامه و بودجه و بر اساس لیست ارائه شده از سوی وزارت رفاه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و در ادامه نیز دومین مرحله یارانه معیشتی در ۱۰ دی ماه سال گذشته واریز شد و مرحله سوم یارانه معیشتی نیز در  ۱۰ بهمن ماه ۹۸ واریز شد.

در ادامه نیز سازمان برنامه و بودجه، مبلغ یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می کند که بر اساس آمار اعلام شده هم اکنون  ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار شامل ۶۰ میلیون نفر یارانه معیشتی دریافت می کنند اما در این بین خانواده های متعددی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی متقاضی دریافت یارانه معیشتی هستند.

در همین زمینه تعداد زیادی از خانواده های متقاضی با مراجعه به وزارت رفاه و فرمانداری ها درخواست دریافت یارانه معیشتی را داشته اند و از مسئولان دولتی به ویژه شخص رئیس جمهور درخواست رسیدگی داشته اند.

در حالی  هموطنان در شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها در تنگنا و سختی هستند که اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی مسئولان مربوطه جای تعجب و پرسش دارد و این در حالی ست که دولت بنا دارد طی هفته های آتی، بر اساس مصوبه مجلس، یارانه جدیدی را به خانواده های شناسایی شده بدهد.

منبع: تسنیم
.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :