هزینه کرد 370 میلیون یورویی برای مقابله با ریزگردها شفاف شود- اخبار محیط زیست - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خواستار شفافیت در هزینه کرد 370 میلیون یورویی مقابله با ریزگردها که از صندئق توسعه ملی برداشت شده اسا، شد.

آکاایران: هزینه کرد 370 میلیون یورویی برای مقابله با ریزگردها شفاف شود

آکاایران: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خواستار شفافیت در هزینه کرد ۳۷۰ میلیون یورویی مقابله با ریزگردها که از صندئق توسعه ملی برداشت شده اسا، شد.

- اخبار اجتماعی -

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت ریزگردها در شهرهای جنوبی و غربی کشور، اظهار کرد: باید راه حل اساسی برای حل مشکل ریزگردها از سوی تمام دستگاه ها از جمله دولت و مجلس اندیشیده شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که شاهد هجوم ریزگردها با شدت بیشتری نسبت به سال های قبل به شهرهای جنوبی و غربی کشور، به خصوص شهرهای استان خوزستان هستیم که نیازمند اقدام فوری در این زمینه هستیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس نسب به ریزگردهای استان های غربی و جنوبی کشور تذکر داده ایم، گفت: گویا مشکل ریزگردها برای برخی مسئولان و تصمیم گیران در این حوزه عادی شده است؛ به هیچ وجه اعتنایی به تذکرات و فریادها نمی کنند.

یوسفی با اشاره به مبالغ و اعتبارات اختصاص یافته برای حل مشکل ریزگردها، گفت: در 3 سال گذشته در مجموع، 370 میلیون یورو برای مقابله با ریزگردها از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است، اما نتیجه ملموسی را در رفع معضل ریزگردها شاهد نبوده ایم.

بحران ریزگردهای خوزستان زنگ خطری برای استان های دیگر مانند خراسان رضوی است
برگزاری نشست ویژه بررسی راه های مقابله با ریزگردها با حضور 5 کشور در وزارت خارجه ایران
وسعت کانون های خارجی ریزگردها چقدر است؟
برای مقابله با کانون ریزگرد های خارجی اقدامات مؤثر وزارت خارجه ضروری است

نماینده مردم اهواز در مجلس اضافه کرد: معتقدم هنوز در حوزه شناسایی کانون ریزگردها ضعف هایی وجود دارد که باید برطرف شود، شاید به طور اسمی و آماری، وسعت کانون های ریزگردها به 330 میلیون هکتار برسد، اما اقدام مناسبی برای مقابله با این پدیده با توجه به وسعت ریزگردها صورت نگرفته است.

یوسفی با تأکید بر اینکه سالانه شاهد وخیم شدن وضعیت تنفسی ساکنان شهرهای غربی و جنوبی کشور به واسطه ریزگردها هستیم، اظهار کرد: پدیده ریزگردها موجب تشدید بیماری های تنفسی و ریوی شهروندان استان های خوزستان و کرمانشاه شده است که هزینه های سنگینی را هم به خانواده ها و هم به کشور تحمیل کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه های مسئول از جمله، سازمان محیط زیست باید نسبت به هزینه کرد 370 میلیون یورویی برای حل معضل ریزگردها که از صندوق توسعه ملی برداشت کرده اند باشند، این موضوع را در مجلس به طور جدی پیگیری می کنیم، باید هزینه کرد این مبلغ شفاف شود.

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :