آکاایران: تشکیل 4 کارگروه تخصصی جهت کنترل جمعیت سگ های فاقد صاحب

آکاایران: تشکیل 4 کارگروه تخصصی جهت کنترل جمعیت سگ های فاقد صاحب

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس چندی قبل بود که انتشار یک ویدیو از نحوه عقیم سازی و کشتار سگ های بی صاحب توسط یک پیمانکار باعث شد تا بسیاری از دوستداران محیط زیست واکنش هایی را نسبت به عملکرد مدیریت شهری از خود نشان دادند.

به موجب این واکنش ها یکی از مدیران شهری از مسؤولیت خود عزل شده و مدیران شهرداری وعده رسیدگی به این موضوع را دادند.

 پس از آن شینا انصاری مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران موظف به نظرات بر عملکرد سازمان صنایع و مشاغل شهرداری تهران درخصوص نحوه عقیم سازی و نگهداری سگهای بی صاحب شد.

حالا پس  از گذشت مدتی اولین جلسه بررسی نظارت تخصصی جمعیت سگهای فاقد صاحب با حضور مدیر کل محیط زیست وتوسعه پایدار ، مشاور محیط زیست معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، نماینده شرکت ساماندهی و مشاغل شهر تهران و با حضور سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق حیوانات جهت تعامل و همکاری های مشترک در بحث نظارت بر عملکرد جمعیت سگهای فاقد صاحب برگزار شد.

شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار در این نشست خاطر نشان ساخت: فاقد تردید مشارکت حامیان حقوق حیوانات و نقش سازمانهای مردم نهاد به عنوان یک اهرم نظارتی می تواند بر عملکرد کنترل جمعیت سگهای فاقد صاحب تاثیر گذار باشد و پاسخگویی به شهروندان را افزایش دهد. 

 مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار خاطر نشان ساخت: در فرایند آتی چهار کارگروه حقوقی، آموزشی و فرهنگی، نظارتی و فنی تشکیل خواهد شد که هرکدام از سازمانهای مردم نهاد بنا بر تخصص و علاقمندی خود می توانند جهت فعالیت در آن ها عضو شوند.

انصاری خاطر نشان ساخت این نشست به طور مستمر تا رسیدن به نتیجه نهایی برگزار می شود.

لازم به ذکر است فرایند نظارت تخصصی بر کنترل جمعیت سگ های فاقد صاحب با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد بررسی شد و هر کدام از نمایندگان در این خصوص به اظهار نظر پرداختند.

انتهای پیام/

محیط زیست شهرداری تهران توسعه پایدار مدیریت شهری
.

منبع : farsnews.com