امکان رسیدن به اهداف تعریف شده برای آینده صنعت با رشته های فعلی دانشگاه ها ممکن نیست!- اخبار اجتماعی
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با انتقاد از خام فروشی در کشور گفت: دیگر دوران اقتصاد مبتنی بر خام فروشی به پایان رسیده است؛ با این رشته های دانشگاهی که د

آکاایران: امکان رسیدن به اهداف تعریف شده برای آینده صنعت با رشته های فعلی دانشگاه ها ممکن نیست!

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ برات قبادیان امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه ملی فناوریهای دانش بنیان و مردم، با ابراز خوشحالی از برگزاری اینگونه برنامه‌ها برای تسری دانش به صنعت درباره وضعیت شرکتهای دانش‌بنیان در کشور اظهار کرد: برخلاف ناامیدان در کشور و کسانی که ناامیدی را ترویج می‌کنند ما به مردم و این کشور امیدواریم چرا که تاریخ پر فراز و نشیب این کشور نشان داده خداوند همواره همراه و پشتیبان مردم بوده‌ است.

وی افزود: همواره جمعیت قلیل که خوش‌فکر و متحد بوده‌اند در تاریخ ماندگار شده‌اند و همانها بوده‌اند که توانستند تحول ایجاد کنند، قرآن هم به این موضوع اشاره دارد؛ در واقع یک ایده و فکر توانسته در تاریخ تحول ایجاد کند.

قبادیان گفت: انقلاب صنعتی در جهان چند مرحله داشته و ما الان در مرحله چهارم انقلاب صنعتی هستیم یعنی انقلاب سایبر فیزیکی، این انقلاب تحول بزرگی ایجاد کرده‌است و قابل مقایسه با مراحل قبلی نیست. اگر ما همراه با تحولات دنیا پیش نرویم به شدت عقب خواهیم ماند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت درباره بهره‌وری خاطرنشان کرد: بهره‌وری توضیح پیچیده‌ای ندارد، همینکه عملکرد امروزمان بهتر از دیروز باشد یعنی بهره‌وری داشته‌ایم و این موضوع در کلام امیرالمومنین (ع) هم هست که به گفته ایشان نباید یک روز مومن مانند روز دیگرش باشد.

وی افزود: دوران اقتصاد مبتنی بر خام‌فروشی به‌ پایان رسیده است و اقتصاد باید پایگاه دانشی پیدا کند؛ برای همین منظور در معاونت پژوهش وزارت صمت برنامه‌هایی داریم از جمله این برنامه‌ها تامین زیرساختها برای آمادگی حضور جدی‌تر در حوزه سایبری است.

قبادیان اضافه کرد: ما با این رشته‌های دانشگاهی که داریم نمی‌توانیم به اهداف تعریف شده برای آینده صنعت برسیم و باید تغییراتی در رشته‌های دانشگاهی ایجاد کنیم؛ باید رشته‌های تلفیقی و میان‌رشته‌ای ایجاد شود وظیفه اصلی در این حوزه بر عهده وزارت علوم و تحقیقات است، ما هم حاضریم به این تغییرات کمک کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: در کنار این موضوع به دنبال تحقق درست مشارکت صنعت و دانشگاه هستیم اما همانطور که گفتم در آینده 70 درصد رشته‌های موجود در دانشگاه‌ها کاربرد ندارند و باید تغییراتی ایجاد کرد چرا که همه چیز به سمت هوشمندسازی پیش می‌رود.

وی یادآور شد: می‌توانیم سیاستگذاری کرده و نطارت کنیم اما کار اصلی را مردم باید انجام دهند باید همگی کمک کنیم که اقتصاد مبتنی بر دانش شکل بگیرد.

نمایشگاه ملی "فناوری‌های دانش‌بنیان و مردم" افتتاح شد

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :