واعظی: کشورهای اروپایی نمی توانند بگویند مبارزه با موادمخدر وظیفه ایران است- اخبار اجتماعی
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: کشورهای اروپایی نمی توانند بنشینند، با صدور بیانه ضمن تشکر از ایران بگویند مبارزه با موادمخدر وظیفه ایران است؛ حتماً باید به

آکاایران: واعظی: کشورهای اروپایی نمی توانند بگویند مبارزه با موادمخدر وظیفه ایران است

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمود واعظی صبح امروز در همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استانهای کشور با بیان اینکه مسئله مبارزه با مواد مخدر در هر جامعه‌ای به‌عنوان یک موضوع مهم از آسیب‌های اجتماعی مطرح بوده است، اظهار کرد: شرایط امروز، این اهمیت را مضاعف کرده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: اگر امروز فضای مجازی نبود، اطلاعات به اینگونه منتقل نمی‌شد و در دسترس همگان نبود، دسترسی به مواد آسان نبود.

وی تصریح کرد: اکنون مواد صنعتی و شیمیایی نوین، گرفتاری‌های مبارزه با آنها و درمان آن را دشوار کرده است، بر این اساس باید با توجه به شرایط موجود برنامه‌ریزی کنیم.

واعظی با بیان اینکه نمی‌توان با راه‌حلهای سنتی گذشته به جنگ با شرایط پیچیده امروز برویم، خاطرنشان کرد: قدرتهای بزرگ در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه، در پی فشار بر جمهوری اسلامی ایران هستند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود: باید پشتوانه مالی خوبی برای مبارزه با موادمخدر داشته باشیم.

وی متذکر شد: نمی‌توان نسبت به مردم کشورهای دیگر بی‌تفاوت باشیم لذا مبارزه با مواد مخدر هم برای مردم خودمان هم برای دیگر مردمان سایر کشورها است.

واعظی یادآور شد: در کنار کشور افغانستان قرار داریم، هر چه تولید در این کشور (افغانستان) افزایش پیدا کند، مزاحمت و گرفتاری دوچندان می‌شود؛ به دنبال این هستند با برنامه‌ریزی در زمینه مواد مخدر نسل آینده ما را از بین ببرند، باید به هدف‌گذاری دشمن توجه کنیم، گزارشی خواندم که سن مصرف مواد مخدر در حال پایین آمدن و در حال گسترش به خانم‌ها است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور به هدف‌گیری دشمن برای دانشگاه‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: تعدادی از کارگران نیز با معضل موادمخدر مواجه هستند؛ باید ستادی نیز علاوه بر ستاد مبارزه با مواد مخدر در آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت صمت تشکیل شود.

وی ادامه داد: باید جوانان را با شرایط موجود در جامعه آشنا کنیم، خانواده‌ها نمی‌دانند چگونه فرزند آنها ناخواسته آلوده موادمخدر می‌شود، اگر شرایط به خوبی روشن شود، یاری‌گران زندگی به تمام بخشها سرایت می‌کند.

واعظی متذکر شد: برخی از کشورهای آسیای مرکزی افتخار داشتند که معتاد ندارند اما اکنون دغدغه اصلی آنها افزایش ماهانه تعداد معتادان است، کشورهای منطقه باید مسئولیت‌پذیر و تقسیم کار دارا باشند، اگر تقسیم کاری بین کشورهای منطقه برای مبارزه با موادمخدر انجام نشود، همه ضرر می‌کنند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز هدف تمام قاچاقچیان مواد مخدر، ترانزیت مواد به اروپا است، اظهار کرد: کشورهای اروپایی نمی‌توانند بنشینند، با صدور بیانه ضمن تشکر از ایران بگویند مبارزه با مواد مخدر وظیفه ایران است، حتماً باید به ایران کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت تا دیروز سخاوتمندانه می‌توانست در راه مبارزه با مواد مخدر کمک مالی کند، امروز نه اینکه اراده‌اش را ندارد بلکه به دلیل ایجاد محدودیت در بودجه کشور، در کمک‌رسانی به بودجه ستاد موادمخدر نیز تاثیر گذاشته است، کشورهای اروپایی نمی‌توانند بگویند ارتباطی به آنها ندارد یا مکانیزمشان به نحو خاصی است، این بحث باید پا به پای بحث برجام پیش رود.

واعظی متذکر شد: این کار را نخواهیم کرد اما اگر فشار روی ما بیاید که به اجبار مواد مخدر از ایران ترانزیت شود طبیعی است که کشورهای هدف باید چند برابر هزینه برای مبارزه با موادمخدر در کشور خودشان دهند.

تهران| ضربه پلیس به 230 پاتوق نوین قاچاقچیان موادمخدر

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :