اعزام 50 پزشک جهادگر به مناطق محروم استان البرز توسط بسیج دانشگاه بقیه الله- اخبار اجتماعی
50 پزشک و متخصص و 20 دندانپزشک جهادگر، با تخصص های مختلف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) به ویزیت هموطنان خود در مناطق محروم استان البرز می پر

آکاایران: اعزام 50 پزشک جهادگر به مناطق محروم استان البرز توسط بسیج دانشگاه بقیه الله

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ همزمان با ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، اردوی جهادیِ درمانی، فرهنگی و آموزشی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در مناطق حاشیه‌نشین شهرستان نظرآباد استان البرز در حال  برگزاری است.

در این اردو پزشکان، دندانپزشکان و دانشجویان رشته‌های پزشکی از 16 تا 21 شهریور به ارائه خدمات پزشکی و فرهنگی به هموطنان محروم خود می‌پردازند.

گفتنی است 50 پزشک جهادگر با تخصص‌های داخلی، ارتوپدی، ریه، اطفال، چشم پزشکی، زنان و زایمان، مامایی، تغذیه و روان‌شناسی به ویزیت هموطنان محروم خود خواهند پرداخت همچنین در این اردوی جهادی 20 دندانپزشک خدمات دندانپزشکی متنوعی ارائه خواهند داد.

علاوه بر ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز مراسم عزاداری همراه با توزیع غذای نذری و برپایی ایستگاه صلواتی برگزار شد و تعدادی از پزشکان با حضور در منازل خانواده شهداء و جانبازان به ویزیت و درمان این عزیزان پرداختند.

برگزاری کلاس‌های مشاوره تحصیلی و آمادگی کنکور نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده در اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) است.

با توجه به هماهنگی‌‌های انجام شده با کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سپاه شهرستان نظر‌آباد پیش‌بینی می‌‌شود در زمینه پزشکی بیش از 3500 نفر و در زمینه دندانپزشکی در حدود 500 نفر از هموطنان محروم این شهرستان از خدمات درمانی این گروه جهادی بهره‌مند شوند.

گفتنی است 150 قلم دارو توسط پزشکان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهیه شده که به مراجعان خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه خواهد شد.

اردوی جهادی درمانی در روستاهای محروم بویراحمد+تصاویر

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :