آکاایران: رفع نواقص نقاهتگاه سگ های فاقد صاحب کهریزک تا 10 روز آینده

جلسه بررسی و رفع محدودیت های موجود درباره ی کنترل و نگه داری سگ های فاقد صاحب طی دو جلسه در نقاهتگاه کهریزک برگزار شده و قرار شد نواقص نقاهتگاه سگ های فاقد صاحب کهریزک تا 10 روز آینده رفع شود.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، مجید مجیدی سرپرست حوزه مدیریت کنترل جمعیت حیوانات شهری (شرکت ساماندهی) درباره جلسه پیرامون تکمیل و راه اندازی پروژه های باقی مانده در مرکز نگه داری سگ های فاقد صاحب در کهریزک گفت: در جلساتی که در تاریخ 28 و 29 مردادماه با حضور مصطفی کاظمی اسفه، مدیرکل دفتر شهردار تهران و معاون و مسئولین معاونت خدمات شهری در دو جلسه اضطراری برگزار شد، موضوع تکمیل و راه اندازی پروژه های باقی مانده در مرکز نقاهت گاه سگ های ولگرد مورد بررسی، تایید و تصویب قرار گرفت و در راستای اجرای آن دستورهای متعددی از سوی مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و سایر مسئولان مربوطه شهرداری تهران صادر شد.

وی ادامه داد: کنترل سگ های بلاصاحب در سطح شهر با تاکید بر زنده گیری به واسطه 10 اکیپ به طور روزانه در مناطق حاشیه ای شهر و بر اساس مطالبات مردمی و پیام های واصله از سامانه 137 و سایر سیستم ها انجام می شود. روال این است که اکیپ ها با مراجعه و رفتارشناسی سگ ها نسبت به صید و انتقال آن ها به مرکز نقاهتگاه اقدام می کنند تا پس از گندزدایی و حذف انگل ها نسبت به عقیم سازی و واکسیناسیون این سگ ها اقدام شود و پس از مدتی نگهداری بحث رهاسازی سگ ها موضوعیت پیدا می کند.

مجیدی با توجه به تصمیمات جلسه دیروز به توسعه فضای سبز این نقاهتگاه نیز اشاره کرد و از عدم استفاده ی پیمانکار تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: از اقدامات تکمیلی که در مرکز نقاهت گاه مورد تایید مدیران قرار گرفت، موضوع افزایش فضای سبز در مجموعه مذکور با 500 اصله درخت چند ساله و ایجاد سایبان برای استراحت سگ های فاقد صاحب است.

وی افزود: همچنین برای تامین زیرساخت، آسفالت و تامین دسترسی به این مجموعه و نیز توسعه ی این مرکز در بافت پیرامونی برای آزادسازی سگ های عقیم شده و واکسینه شده نیز تصمیماتی اتخاذ شد. ضمن اینکه براساس موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفت، مقرر شد تا اطلاع ثانوی این فرایند توسط نیروهای شرکت ساماندهی انجام شود و از نیروی پیمانکار استفاده نشود و صرفا با بهره گیری از نیروهای داخلی خدمات شهری کار را پیش ببریم.

مجیدی تاکید کرد: از اقدامات میان مدت می توان به بهره گیری از خدمات مهندسی مشاور در خصوص این طرح اشاره کرد که به طور میان مدت برنامه ریزی شد و با انتخاب مشاور و خدمات مشخص شرایط شهر تهران را برای ایجاد مراکزی متفاوت برای نگهداری سگ های عقیم شده بررسی کرده تا پس از تعیین ظرفیت و نیاز مجموعه بتوانیم همکاری سایر مناطق شهرداری را در اختصاص زمین و ایجاد این مراکز همراه داشته باشیم.

وی همچنین از موعد 10 روزه در گام اول برای رفع نواقص موجود در نقاهتگاه کهریزک سخن به میان آورد و گفت: از دیگر شرایط و نواقصی که مورد توجه قرار گرفت تکمیل 10 روزه ی اقدامات بهسازی ای است که شرکت ساماندهی در دست اقدام داشت. هم اکنون نیز اقدامات اجرایی در دستور کار قرار دارد و نیروهای خدماتی در این خصوص مشغول به کار شده اند تا ظرف 10 روز وضعیت مطلوب تری را در این مجموعه شاهد باشیم.

انتهای پیام/

کهریزک شهرداری تهران شهردار تهران مجید مجیدی
.

منبع : farsnews.com